Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Paulina Jakubowska 14.12.2011

Śledź z buraczkami

Potrawa prosta, może trochę nietypowa w swoim składzie ale łatwa w przygotowaniu i bardzo smaczna. Moja mama robi ją od X lat i zawsze jako jedna z pierwszych znika ona ze stołu.
Śledź z buraczkamiWikipedia/Mariuszjbie/GNU

Lista zakupów:

  • cebulkę pokrojoną w plasterki wyjętą ze słoika z marynowanymi śledziami,
  • śledzie marynowane pokrojone w kostkę o boku około 2 cm,
  • jajko ugotowane na twardo też pokrojone w kostkę,
  • starty na grubej tarce burak ćwikłowy. Może być ugotowany chociaż najsmaczniejszy jest upieczony w piekarniku.

Na podłużnym półmisku układamy warstwami wszystkie składniki. Wszystko pokrywamy majonezem - najlepszy jest do tego celu majonez kielecki.

Całość - palce lizać!

Przepis nadesłała Góral bagienny z Gór Świętokrzyskich Roman z KunowaWięcej na
Wybory Kulinarnego Bloga Roku to stworzenie interaktywnej platformy kulinarnej pod auspicjami marki Lurpak.
Akcja skierowana jest do blogerów i pasjonatów dobrego jedzenia, gdzie każdy może zaistnieć, rywalizować i oczywiście dotrzeć ze swoimi przepisami do szerokiej grupy ludzi.
Podsumowaniem akcji będzie wydanie książki kucharskiej z przepisami najlepszych polskich blogów, a nagrodą dla zwycięzcy jest wyjazd do Kopenhagi, gdzie będzie mógł zjeść kolację w restauracji NOMA, która zdobyła tytuł najlepszej restauracji świata.
Serdecznie zapraszamy do głosowania na Kulinarnego Bloga Roku oraz wspólnego gotowania!
Skąd pomysł na AUDYCJĘ?
Odkrycie nowego dania większym jest szczęściem dla ludzkości niż odkrycie nowej gwiazdy” – to cytat z dziewiętnastowiecznej „Fizjologii smaku” Anthelme Brillat-Savarina i my ku szczęściu ludzkości będziemy odkrywać nowe smaki i ich nieoczywiste połączenia. Ośmielimy wszystkich nieśmiałych i przekonamy niedowiarków, że gotowanie nie jest trudne i warto wykorzystać wszelkie okazje do kulinarnej kreacji. Zapraszam do słuchania, czytania, przesyłania własnych przepisów, ale przede wszystkim zapraszam do kuchni.

Katarzyna Pruchnicka