Logo Polskiego Radia
25 czerwca - Płock
Plaża nad Wisłą, ul. Rybaki

PŁOCK leży w sercu Mazowsza. Założony na nadwiślańskiej skarpie gród był siedzibą biskupów, mazowieckich książąt i polskich władców. To miejsce niezwykłe, będące natchnieniem dla poetów, mistrzów pędzla i fotografii. Jego magia polega na wyjątkowym uroku, jaki tworzy połączenie historii i teraźniejszości.

Płocka skarpa kryje wiele tajemnic z przeszłości. Strzeliste wieże katedry i zamku przypominają o wspaniałej historii miasta, które za panowania Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego było faktyczną stolicą Polski.

Bazylika Katedralna, skarbiec w Muzeum Diecezjalnym, secesja w Muzeum Mazowieckim, najstarsza szkoła w Polsce - "Małachowianka" czy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia to tylko niektóre z miejsc, jakie trzeba w Płocku zobaczyć. Warto wybrać się tu całą rodziną, gdyż i na dzieci czeka tu wiele atrakcji. Największą jest ogród zoologiczny, w którym mieszka ponad 3500 zwierząt. W sezonie letnim do zoo dojedziemy Ciuchcią Tumską.

W letnie wieczory plaża, amfiteatr i Stary Rynek rozbrzmiewają muzyką. Młodych ludzi przyciągają wielkie imprezy muzyczne, jak choćby Audioriver - największy w Polsce festiwal z muzyką elektroniczną.

Całe rodziny uczestniczą w Dniach Historii Płocka, Jarmarku Tumskim i w Pikniku Lotniczym. Stałe grono sympatyków ma Letni Festiwal Muzyczny oraz wakacyjny Rynek Sztuki, łączący teatry uliczne z jazzem i kinem "pod chmurką". Tu każdy znajdzie moc atrakcji ale i miejsce na chwilę zadumy. Zapraszamy do Płocka!

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express