Logo Polskiego Radia
9 lipca - Krynica Morska
Parking przy wejściu na molo, ul. Gdańska

Malownicza miejscowość położna na Mierzei Wiślanej, otoczona z jednej strony wodami Morza Bałtyckiego, z drugiej - Zalewu Wiślanego.

Podstawowe funkcje miasta to: wypoczynek, rekreacja, lecznictwo sanatoryjne i rybołówstwo. KRYNICA MORSKA jest jednym z najmniejszych pod względem liczby ludności miast w Polsce. Stałych mieszkańców liczy ok. 1300, natomiast latem przeżywa prawdziwe oblężenie turystów spragnionych kąpieli zarówno słonecznych jak i morskich.

Największą atrakcją miasta jest niepowtarzalna i bezpieczna plaża, na której można znaleźć bursztyn. Krynica Morska to nie tylko morze i plaża, ale również wspaniała przyroda. Teren gminy pokryty jest w 90% lasami. Zamieszkują je liczne zwierzęta: dziki, sarny, lisy, bobry, a zbiorniki wodne są miejscem żerowania licznych ptaków.

Kolejną atrakcją miasta jest latarnia morska odbudowana w roku 1951, z której roztacza się bajeczny widok na całą Mierzeję Wiślaną. Piękno krajobrazu można również podziwiać z najwyższej wydmy w Krynicy Morskiej tj. z "Wielbłądziego Garbu" (48 m n.p.m.).

Miasto posiada również port jachtowy oraz molo z portem pasażerskim, z którego można popłynąć statkiem m.in.: do Fromborka, Elbląga i Tolkmicka. Ponadto Żegluga Gdańska oferuje rejsy po Zalewie Wiślanym. Przy porcie jachtowym działa "Jacht Klub Krynica Morska", który co roku organizuje międzynarodowe i krajowe regaty żeglarskie. W 2009 roku w Krynicy Morskiej odbył się III Międzynarodowy Zlot Żeglarski.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express