Logo Polskiego Radia
30 lipca - Krynica Zdrój
Stadion piłkarski, ul. Park Sportowy

KRYNICA ZDRÓJ to jeden z najbardziej znanych kurortów, zasługujących na miano "Perły Polskich Uzdrowisk". Położona jest w Beskidzie Sądeckim na wysokości 560-620 m n.p.m. w malowniczych dolinach Kryniczanki i jej dopływów.

Uzdrowiskową sławę zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym: Zdrój Główny, Słotwinka, Jan, Józef, Mieczysław, Tadeusz oraz Zuber. Usytułowane tu doskonale wyposażone liczne ośrodki sanatoryjne mogą z powodzeniem konkurować z najbardziej renomowanymi placówkami zabiegowo-leczniczymi w kraju i za granicą.

Jednak Krynica-Zdrój to nie tylko uzdrowisko, ale prężnie rozwijające się centrum sportowe (głównie sporty zimowe), turystyczne, rekreacyjne, kongresowe i kulturalne. Corocznie w uzdrowisku organizuje się wiele imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym, seminaria polityczne i naukowe, międzynarodowe spotkania ludzi kultury, sztuki, biznesu i polityki, plenery artystyczne oraz występy zespołów.

W sierpniu za sprawą Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury Krynica-Zdrój staje się stolicą opery i operetki, a we wrześniu wielkim wydarzeniem politycznym jest odbywające się tu Forum Ekonomiczne, które ściąga do miasta wielu polityków z kraju i zagranicy.

Z Krynicą nierozerwalnie związana jest postać Epifana Drowniaka, zwanego Nikiforem Krynickim. Jego prace, a także pamiątki po wybitnym malarzu prymitywiście, prezentuje Muzeum Sztuki Nieprofesjonalnej im. Nikifora - Galeria Sztuki Romanówka.

Niepowtarzalna atmosfera, leczniczy klimat, piękno krajobrazu i stale rozbudowywana i unowocześniana infrastruktura okołoturystyczna (w tym najdłuższa w Polsce kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką) przyciąga liczne rzesze turystów.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express