Logo Polskiego Radia
27 sierpnia - Szczytno
Stadion Miejski, ul. Śląska

Ze względu na swoje położenie SZCZYTNO bywa nazywane Południową Bramą Mazur.

Otaczają je lasy i jeziora. W centrum miasta znajdują się dwa jeziora - Domowe Duże i Małe oraz ruiny zamku krzyżackiego. Zachowało się tu wiele zabytków m.in.: stary browar, wieża ciśnień, obiekty sakralne różnych wyznań, cmentarze (katolicki, ewangelicki i żydowski), Chata Mazurska i ratusz z wieżą widokową. Odwiedzając Muzeum Mazurskie można poznać historię, kulturę i przyrodę ziemi szczycieńskiej.

Niewątpliwą atrakcją jest unikatowa w Europie kolekcja ręcznie malowanych kafli piecowych. Miejską architekturę i godne uwagi zabytki można zwiedzać podążając szlakiem Mazurskich Pofajdoków. Jednak Szczytno to przede wszystkim centrum turystyczno-kulturowe z licznymi atrakcjami rekreacyjno-sportowymi oraz wydarzeniami artystycznymi.

Oba jeziora, Domowe Duże i Domowe Małe, to centrum wydarzeń sportowych w mieście. Wypożyczalnia sprzętu wodnego (katamaran, jachty typu Omega, kajaki, rowerki wodne), czy statek wycieczkowy "Jagienka" - to wszystko, co potrzebne jest do aktywnego i przyjemnego wypoczynku na miejskich akwenach.

W letnie miesiące Szczytno kusi m.in. festiwalami oraz imprezami dedykowanymi całym rodzinom.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express