Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Ula Czerny 11.04.2012

Roa na Katowice Street Art Festival

Na całym świecie Roa umieszcza na ścianach domów ogromne wizerunki czarno-białych zwierząt. Belgijski grafficiarz będzie działał teraz na Śląsku.
Mural RoaMural Roafacebook

- Chcemy zmieniać miasto zrywając z tradycyjnym i dekoracyjnym podejściem do street artu - mówią organizatorzy drugiej edycji Katowice Street Art Festival (20-29 kwietnia). Zrywają z takim podejściem z niezłym wyczuciem. Zapraszają na Śląsk bardzo ciekawych przedstawicieli street artu.
Oprócz Roa, który osiągnął w świecie grafficiarzy taką pozycję, jak Banksy, w Katowicach zadziałają Francuz Ludo, Hiszpan Escif, czy M-City z Polski.
W tym roku w przestrzeni miejskiej powstaną zaskakujące instalacje Marka Jenkinsa, będą też działać Mentalgassi ironicznie komentujący rzeczywistość na miejskiej infrastrukturze. A Olek - zdobywająca sławę na całym świecie Ślązaczka - przedstawicielka knit graffiti (jak mawiają niektórzy: włóczkowego street artu) "ubierze" w szydełkowe ubrania dwie koparki ustawione przed katowickim Spodkiem.
Zaproszenie przyjął również Ganzeer egipski artysta-buntownik. Wiosną 2011 roku, podczas kairskiej rewolucji, zaczął tworzyć serię murali Martyt Murals portretujących poległych w starciach na ulicach Kairu. Ganzeer był już w Polsce na zeszłorocznym Kongresie Kultury >>>
Godna uwagi będzie również wystawa fotograficzna "Boogie w mieście". Boogie to serbski artysta znany z mocnych zdjęć ukazujących zamieszki w Jugosławii, Belgradzie, środowisko skinheadów czy gangów z Brooklynu. Podróżuje po całym świecie fotografując jego ciemniejszą stronę, a katowicka wystawa, którą Boogie osobiście otworzy, będzie zaproszeniem do poszukiwania odpowiedzi na pytanie czym miasto właściwie jest.

usc/mat.prasowe

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express