Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Formacja Nieżywych Schabuff

Grupa powstała w 1982 roku. Wykonywała trudne do sklasyfikowania piosenki popowo-kabaretowe.
Formacja Nieżywych SchabuffFormacja Nieżywych Schabufffot. Dream Music

W 1985 Formacja wystąpiła na festiwalu w Jarocinie. Nagrany cztery lata później w Studiu Programu 3 Polskiego Radia debiutancki album "Wiązanka melodii młodzieżowych" (1989) rozpoczął ogólnopolską karierę grupy. Z tego krążka pochodzi piosenka "Klub Wesołego Szampana".

W 1991 roku liderem Formacji został Olek Klepacz, który początkowo grał na klawiszach. W tym samym roku wydali drugą płytę "Schaby", której największym przebojem był utwór pt. "Baboki". Rok później ukazał się krążek "Urodziny". Kolejne lata przynosiły następne płyty: w 1994 wydali album z największymi przebojami, rok póżniej krążek "Fantomas" z największym ich hitem "Lato", dzięki któremu otrzymali wiele wartościowych nagród - m.in. nominację do Fryderyków ’96 w kategorii Piosenka Roku.

Dwa lata później zaskoczyli fanów singlem "Da da da", który w ciągu zaledwie kilku tygodni stał się przebojem w całym kraju. W roku 1999 minęło dwadzieścia lat od wydania ich pierwszej płyty i z tej okazji Formacja wzięła udział w programie TVP2 "Szansa na sukces" i nagrała nową płytę "Z archiwum X-lecia".

Po tych sukcesach grupa na dłużej zniknęła ze sceny muzycznej. Wrócili po czterech latach ciszy z nowym singlem "Supermarket", a kilka miesięcy później wydali płytę pod tym samym tytułem. Koniec roku 2007 zaowocował nowym utworem "Ty". W połowie roku 2008 zaskoczyli płytą "24 H", którą promował singiel "Ławka". W lutym 2009 roku grupa wystąpiła jako gwiazda polskiego finału Eurowizji.

Zespół angażuje się w różne akcje charytatywne, m.in. "Podziel się posiłkiem" oraz "Pocztówka do św. Mikołaja". Latem 2010 roku ukazał się nowy singiel "Serce z piernika", a w październiku kolejny - "Niewidzialny". Obecnie zespół przygotowuje specjalną re-edycję albumu "24h", na której znajdą się single z lat 2008-2011 oraz niespodzianki dla fanów.

Aktualny skład zespołu: Olek Klepacz – głosy, Wojtek Wierus – gitary, Jacek Otręba i Adam Niedzielin – syntetyzatory, Marcin Pożarlik – basy, Marcin Serwaciński – rytmy oraz Edyta Rusak – chórki.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express