Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

KOMBII

Zespół powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy byłych członków Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty.
KombiiKombii

Z różnych przyczyn do współpracy nie został zaproszony Sławomir Łosowski (czwarty założyciel Kombi). Dwa miesiące pracy zaowocowały nowym programem, opartym na znanych przebojach: "Linia życia", "Hotel twoich snów", "Nasze randez-vous", "Kochać cię za późno", "Nie ma zysku" i "Black and white" w nowych aranżacjach.

Po raz pierwszy publicznie wystąpili w Wiśle, na specjalne zaproszenie Adama Małysza i jego Fundacji. Następne występy to udział KOMBII w "Szansie na sukces" oraz Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Inauguracyjny koncert KOMBII miał miejsce 11 lipca 2003 roku w Operze Leśnej w Sopocie. Był transmitowany na żywo przez TVP2 i został ciepło przyjęty przez publiczność. Następne trzy miesiące wypełniła trasa koncertowa po wielu miastach Polski. Wówczas KOMBII zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez fanów, zarówno starych jak i nowych.

Przełom 2003/2004 to praca nad materiałem na nową, premierową płytę. W tym celu zespół nawiązał współpracę z producentem muzycznym Rafałem Paczkowskim (realizator dźwięku, laureat Fryderyka 2003) i od marca zaczął nagrywanie płyty, która ukazała się we wrześniu 2004 roku. Wiosną 2004 r. KOMBII podjęło podpisało wieloletni kontrakt z wytwórnią płytową Universal.

Premiera płyty KOMBII "c.d." miała miejsce 25.10.2004. Utwór "Sen się spełni” z tego krążka odnosił spektakularne sukcesy na listach przebojów. Jesień była wypełniona koncertami. Początek 2005 roku to trasa koncertowa po USA i Kanadzie. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy KOMBII. W lutym 2005 pojawiła się w sklepach muzycznych reedycja płyty "c.d.". Było to specjalne dwupłytowe wydanie zawierające 11 największych hitów zespołu w nowych aranżacjach. W kwietniu płyta "c.d." otrzymała status Złotej Płyty, a na rynku pojawił się drugi singiel: "Pokolenie". Wiosna to początek trwającej cały sezon trasy koncertowej. W maju podczas Festiwalu Piosenki w Opolu zespół otrzymał SuperJedynkę w kategorii "Album Roku - pop” za płytę "c.d.". Miesiąc później płyta "c.d." uzyskała status Platynowej, a uhonorowanie nią zespołu miało miejsce podczas festiwalu TOPtrendy.

W 2006 roku Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk i Jan Pluta obchodzili 30-lecie pracy artystycznej. Podczas lata zespół zagrał wiele koncertów. W tym czasie, dzięki sprzedaży 145 tys. płyt, album "c.d." pokrył się podwójną platyną, która wręczona została podczas Festiwalu Jedynki w Sopocie, gdzie KOMBII zagrało recital pod hasłem "Pokolenie KOMBII". Kolejne wyróżnienie, to nagroda za najlepszą płytę "c.d." podczas Gali Eska Music Awards.

Początek 2007 r. to bardzo intensywna praca nad nową płytą. Dbałość o każdy dźwięk, ostateczne brzmienie doprowadziły do powstania na wiosnę płyty "Ślad". 4 maja w stacjach radiowych pojawił się promujący nową płytę singiel "Ślad". 9 czerwca KOMBII wzięło udział w festiwalu TOPtrendy jako gość koncertu trendy. 10 czerwca to jubileusz pracy artystycznej Jacka Cygana, w którym zespół również wziął udział. 15.06.2007 miała miejsce premiera płyty "Ślad", która osiągnęła status Złotej Płyty (wręczona w październiku 2007 roku podczas gali Viva Comet Awards). "Ślad" również pokrył się platyną. Zespół długo promował materiał z tej płyty na koncertach w Polsce i za granicą.

14 sierpnia 2008 miała miejsce premiera albumu "D.A.N.C.E.". Na płycie znalazły się remiksy największych przebojów zespołu KOMBII. Wiosną 2009 roku w zespole zaczął grać na perkusji Adam Tkaczyk. Kolejny sezon upłynął na licznych koncertach i spotkaniach z fanami.

Jesienią zespół zaczął pracę nad nowym materiałem. Efektem była premiera płyty "O miłości" (maj 2010). Pierwszym singlem z płyty jest utwór "Gdzie jesteś dziś". Kolejne dwa single to „Zaczaruj mnie" i "Kolory tańczą w Twoich oczach". Zespół cały czas koncertuje.

W 2011 roku Grzegorz Skawiński oraz Waldemar Tkaczyk obchodzą 35-lecie pracy artystycznej.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express