Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Andrzej Piaseczny

Debiutował w 1992 roku jako wokalista kieleckiej grupy Mafia.
PiasekPiasek

Wspólnie z zespołem wylansował szereg przebojów m.in. "Wishing Well", "Krótka piosenka o... miłości", "Noce całe". W 1995 roku został zaproszony do udziału w nagraniu płyty Roberta Chojnackiego "Sax & Sex". Płyta okazała się ogromnym sukcesem komercyjnym i do dziś uważana jest za najpopularniejszy polski album lat 90. Album przyniósł mu wielką popularność udokumentowaną złotą, a potem multiplatynową płytą.

W 1996 roku artysta otrzymał m.in. FRYDERYKA jako najlepszy polski wokalista. W 1998 roku na polskim rynku muzycznym ukazała się pierwsza solowa płyta Andrzeja Piasecznego, która niespełna dwa miesiące od premiery uzyskała miano platynowej płyty. W 2005 roku podczas sopockiego festiwalu został laureatem jednej z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych - Bursztynowego Słowika. W tym samym roku ukazała się kolejna jego solowa płyta "Jednym tchem". Ta płyta również uzyskała status platynowej.

W 2008 roku artysta obchodził jubileusz 15-lecia kariery muzycznej. Z tej okazji wydał kompilację swoich największych przebojów i premierowych piosenek. Płyta pokryła się platyną. Najnowsza płyta Andrzeja Piasecznego "Spis rzeczy ulubionych" wydana w 2009 roku, którą w całości skomponował Seweryn Krajewski stała się multiplatynowa.

Podczas festiwalu w Opolu artysta zdobył aż trzy SuperJedynki. W październiku 2009 roku wokalista wyruszył wspólnie z Sewerynem Krajewskim w niezwykłą trasę koncertową, której zapis znalazł się na wydanej specjalnie płycie "Na przekór nowym czasom. Live". Płyta - jak wszystkie poprzednie - uzyskała status platyny. W 2010 roku ostatnia płyta artysty "Spis Rzeczy Ulubionych" i jej autor zebrali kolejne nagrody (m.in. : Telekamerę).

W maju 2010 roku okazało się, że Andrzej Piaseczny jest najbardziej Topowym Artystą w Polsce. Krążki "Spis Rzeczy Ulubionych" oraz "Na przekór nowym czasom. Live" były najlepiej sprzedającymi się płytami ubiegłego roku, za co wokalista został nagrodzony statuetką na festiwalu TopTrendy w Sopocie.

Wielkim powodzeniem w 2010 roku cieszyła się również piosenka autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego – "Śniadanie do łóżka".

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express