Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Zakopower

Najpopularniejszy w Polsce zespół łączący muzykę Podhala z nowoczesnymi brzmieniami i rockową estetyką.
ZakopowerZakopower

Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą "Music Hal" wydaną w maju 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego w nowatorskim, energetycznym wykonaniu zespołu, zostały dobrze przyjęte przez publiczność (ponad 20 tys. sprzedanych egzemplarzy) i docenione przez jurorów wielu festiwali muzycznych.

Pierwszy singiel zespołu „Kiebyś ty” zdobył nagrodę Jury w Koncercie Premier na 42. Festiwalu Piosenki Opole 2005 oraz zwyciężył w festiwalu Top Trendy 2005. Zakopower nominowany był między innymi do MTV EUROPE MUSIC AWARDS 2005 w kategorii "Najlepszy Polski Wykonawca", nagrody YACH FILM, a także został dostrzeżony przez AKADEMIĘ FONOGRAFICZNĄ, która płycie "Music Hal" przyznała nominacje FRYDERYK 2005 aż w sześciu kategoriach.

Druga płyta zespołu "Na siedem" ukazała się w 2007 roku i również za nią zespół został uhonorowany FRYDERYKIEM. W kwietniu 2009 roku na rynku pojawiło się DVD "Koncertowo", które niespełna rok później osiągnęło status złotej płyty. W tym roku w maju ukazał się kolejny album grupy "Boso".

Zespół ma tysiące fanów, dzięki którym grywa około 80 koncertów w roku. Pozycja Zakopower umacnia się również na Europejskiej scenie "World Music". Zespół wystąpił na trzech prestiżowych Europejskich Festiwalach: w Ostrawie, Rudolstad oraz na węgierskim SZIGET FESTIWAL. Lider Zakopower – znakomity skrzypek – Sebastian Karpiel stał się jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci na polskiej scenie muzycznej. W 2010 roku grupa zagrała 3 koncerty w prestiżowej Sali Qeen Elizabeth Hall Southbank Centre, w tym dwa wspólnie z Nigelem Kennedym.

Na zaproszenie Instytutu Adama Mickiewicza, występując w roli przedstawiciela polskiej kultury, Zakopower zakończył Światową Wystawę EXPO 2010 w Szanghaju żywiołowym koncertem dla licznie zgromadzonej chińskiej publiczności.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express