Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Krzysztof Żukowski 06.06.2011

Blue Cafe

Grupa założona w 1998 roku przez kompozytora i skrzypka Pawła Ruraka-Sokala. Serwuje przeboje i odbiera kolejne nagrody.
Blue CafeBlue Cafe

W 2001 roku zespół wydał swój pierwszy singiel "Espaniol", a kolejne "Łap mnie bejbe" i "I'll Be Waiting", przekonały Akademię Fonograficzną do przyznania Blue Café Nagrody Fryderyka w kategorii "Nowa Twarz Roku 2001". W tym samym roku do sprzedaży trafia długo oczekiwany przez fanów, debiutancki album "Fanaberia", szybko osiągając status Platynowej Płyty. Znajdująca się na nim piosenka "You May Be in Love" stała się ogólnopolskim hitem.

W ślad za sukcesem krążka przyszły kolejne nagrody i wyróżnienia. Podczas KFPP Opole 2003 w koncercie Premier, za wykonanie piosenki "Do nieba, do piekła" zespół otrzymał Nagrodę Jury oraz SuperJedynkę w kategorii "Płyta Roku z Muzyką Taneczną" . Wydana w 2003 r. płyta "Demi-sec" już w pierwszych dniach sprzedaży osiągnęła status Złotej Płyty.

W 2004 r. roku zespół otrzymuje kolejną SuperJedynkę w kategorii "Płyta Roku z Muzyką Taneczną". Rok 2005 to czas intensywnych podróży i koncertów zagranicznych między innymi w USA, Kanadzie, Belgii, Francji i Hiszpanii.

W 2006 r. zespół wydał płytę pt. "Ovosho", która rozpoczęła "nową erę" w jej działalności. Album ten w niespełna dwa tygodnie zyskał status Złotej Płyty, płytę promowały przeboje "Baby, baby" i "My Road". W 2008 roku ukazała się czwarta płyta pt. "Four Seasons", a promujące ją utwory "Czas nie będzie czekał" i "Niewiele mam" stały się hitami i wiele tygodni nie schodziły z pierwszych miejsc najważniejszych list przebojów.

1 kwietnia 2011 roku zespół wydał ostatnią, piątą płytę "Dada", która w niecałe trzy tygodnie od premiery osiągnęła status Złotej Płyty, a promujący ją singiel "Buena" nie schodzi z 1. miejsc ogólnopolskich list przebojów.

Aktualnie zespół tworzą: Paweł Rurak-Sokal (instrumenty klawiszowe, gitara), Dominika Gawęda (wokal) oraz Michał Niewiadomski (puzon), Piotr Sławiński (trąbka), Sebastian Kasprowicz (gitara), Paweł Furmaniak (instrumenty klawiszowe), Marcin Markuszewski (gitara basowa) i Łukasz Moszczyński (perkusja).

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express