Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
polskieradio.pl
Krzysztof Żukowski 07.06.2011

KORA

Pierwsza dama polskiego rocka, fenomenalna wokalistka, autorka oryginalnych tekstów, piosenek i wierszy.
KoraKora

Zadebiutowała w 1976 roku z zespołem Maanam. Już na samym początku kariery uznana została za niebywałe zjawisko wokalno-estradowe. Koncert w 1980 roku w Opolu był dla niej momentem przełomowym. Artystka stała się wielką gwiazdą nowej fali polskiego rocka, głosem całego pokolenia.

KORA ma na swoim koncie szereg platynowych i złotych płyt, ponad 4 tysiące koncertów zagranych w Polsce i za granicą, kilka milionów sprzedanych płyt, dziesiątki teledysków. Występowała też z aktorami Teatru Starego na festiwalu teatralnym we Włoszech w Spoletto z "Mątwą" Witkacego i była autorką programu telewizyjnego „Amory Kory”.

Jako pierwsza artystka w Polsce podpisała kontrakt ze światową wytwórnią – RCA i Fuego wydając trzy płyty na europejskich rynkach. Każda jej płyta to wielkie przeboje z doskonałymi tekstami i świetną muzyką. Do największych hitów należą m.in.: "Boskie Buenos", "Karuzela Marzeń", "Oddech Szczura", "Kocham Cię, Kochanie Moje", "Szał Niebieskich Ciał", "Lucciola", "Lipstick on The Glass", "Róża", "Bez Ciebie Umieram".

KORA obchodzi w tym roku 35-lecie pracy artystycznej. Jubileusz świętowała m.in. podczas festiwalu Top Trendy 2011, gdzie wraz z zespołem zagrała specjalny recital. Emitowany na żywo koncert był wielkim sukcesem. Podczas występu artystka została uhonorowana trzema wyjątkowymi nagrodami. Prezydent Miasta Sopotu wręczył jej Bursztynowego Słowika, Prezes SAWP - Ryszard Poznakowski – nagrodę specjalną dla „KORY – Pierwszej Damy Rocka”, a Telewizja Polsat – statuetkę Top Trendy w podziękowaniu za prawdziwość, wzruszenia i lekcję życia przekazywaną w utworach.

Obecnie artystka koncertuje w Polsce i pracuje nad nową płytą. Już niebawem na rynku muzycznym pojawi się singiel zapowiadający całkiem premierowy album KORY, który ukaże się jeszcze w tym roku.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express