Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Płock

Leży w sercu Mazowsza. Założony na nadwiślańskiej skarpie gród był siedzibą biskupów, mazowieckich książąt i polskich władców.
Molo w PłockuMolo w Płockufot. C. Dzięcielski

Płock to miejsce niezwykłe, będące natchnieniem dla poetów, mistrzów pędzla i fotografii. Jego magia polega na wyjątkowym uroku, jaki tworzy połączenie historii i teraźniejszości.

Płocka skarpa kryje wiele tajemnic z przeszłości. Strzeliste wieże katedry i zamku przypominają o wspaniałej historii miasta, które za panowania Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego było faktyczną stolicą Polski.

Bazylika Katedralna, skarbiec w Muzeum Diecezjalnym, secesja w Muzeum Mazowieckim, najstarsza szkoła w Polsce - "Małachowianka" czy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia to tylko niektóre z miejsc, jakie trzeba w Płocku zobaczyć. Warto wybrać się tu całą rodziną, gdyż i na dzieci czeka tu wiele atrakcji. Największą jest ogród zoologiczny, w którym mieszka ponad 3500 zwierząt. W sezonie letnim do zoo dojedziemy Ciuchcią Tumską.

W letnie wieczory plaża, amfiteatr i Stary Rynek rozbrzmiewają muzyką. Młodych ludzi przyciągają wielkie imprezy muzyczne, jak choćby Audioriver - największy w Polsce festiwal z muzyką elektroniczną.

Całe rodziny uczestniczą w Dniach Historii Płocka, Jarmarku Tumskim i w Pikniku Lotniczym. Stałe grono sympatyków ma Letni Festiwal Muzyczny oraz wakacyjny Rynek Sztuki, łączący teatry uliczne z jazzem i kinem "pod chmurką". Tu każdy znajdzie moc atrakcji ale i miejsce na chwilę zadumy. Zapraszamy do Płocka!

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express