Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Stegna

W sezonie letnim jest zdominowana przez wczasowiczów.
StegnaStegna

Stegna leży w powiecie nowodworskim. Od północy otacza ją trzynastokilometrowy pas zalesionych wydm stanowiących Mierzeję Wiślaną. Zachodnią granicę gminy stanowi korytarz ekologiczny Wisły. Sosnowe lasy i piękna nadmorska plaża, na której można znaleźć okruchy bursztynu, zwanego złotem Bałtyku (od stuleci przyciąga tu ludzi), są niezwykłą atrakcją turystyczną.

Dzisiejsza Stegna stanowi połączenie dwóch osad: rybackiej Steegen i Kobbelgrube, która swą nazwę wzięła prawdopodobnie od prowadzonej tam stadniny. Miejscowość zachowała charakter wsi rybackiej. Do dziś zachowało się wiele charakterystycznych dla XIX-wiecznego budownictwa drewnianych chat rybackich, wzniesionych w konstrukcji wieńcowej. Jednym z najstarszych zachowanych domów mieszkalnych jest obecna plebania kościoła parafialnego przy ul. Gdańskiej. Została wzniesiona w końcu XVIII w.

Najcenniejszym zabytkiem miasteczka jest Kościół parafialny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa zbudowany w latach 1681-83 na fundamentach jeszcze starszego kościoła gotyckiego.

W okolicy znajdują się również dwa znaczące rezerwaty przyrody. Największy to Mewia Łacha, który został utworzony w 1991 roku w celu ochrony miejsc lęgowych ptaków wodno-błotnych. W granicach gminy znajduje się również otulina Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Wiele gatunków ptaków tego obszaru zostało wpisanych do specjalnej "polskiej czerwonej księgi zwierząt". Na faunę ryb Zalewu Wiślanego składają się liczne gatunki słodkowodne typowe dla płytkich zbiorników.

Miejscowość posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, zarówno hotelową jak i gastronomiczną. Jest także rajem dla wędkarzy – do ich dyspozycji jest aż pięćdziesiąt kanałów i rzek pełnych ryb. Jednak poza sezonem Stegna pozostaje spokojną osadą z portem rybackim i stojącymi w nim kutrami.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express