Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Szczytno

Ze względu na swoje położenie Szczytno bywa nazywane Południową Bramą Mazur.
SzczytnoSzczytno

Otaczają je lasy i jeziora. W centrum miasta znajdują się dwa jeziora - Domowe Duże i Małe oraz ruiny zamku krzyżackiego. Zachowało się tu wiele zabytków m.in.: stary browar, wieża ciśnień, obiekty sakralne różnych wyznań, cmentarze (katolicki, ewangelicki i żydowski), Chata Mazurska i ratusz z wieżą widokową. Odwiedzając Muzeum Mazurskie można poznać historię, kulturę i przyrodę ziemi szczycieńskiej.

Niewątpliwą atrakcją jest unikatowa w Europie kolekcja ręcznie malowanych kafli piecowych. Miejską architekturę i godne uwagi zabytki można zwiedzać podążając szlakiem Mazurskich Pofajdoków. Jednak Szczytno to przede wszystkim centrum turystyczno-kulturowe z licznymi atrakcjami rekreacyjno-sportowymi oraz wydarzeniami artystycznymi.

Oba jeziora, Domowe Duże i Domowe Małe, to centrum wydarzeń sportowych w mieście. Wypożyczalnia sprzętu wodnego (katamaran, jachty typu Omega, kajaki, rowerki wodne), czy statek wycieczkowy "Jagienka" - to wszystko, co potrzebne jest do aktywnego i przyjemnego wypoczynku na miejskich akwenach.

W letnie miesiące Szczytno kusi m.in. festiwalami oraz imprezami dedykowanymi całym rodzinom.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express