Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój położony jest w dolinie rzeki Kwisy, w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego, w sercu Gór Izerskich.
Świeradów Zdrój - Rzeka KwisaŚwieradów Zdrój - Rzeka Kwisa

Jest miejscowością uzdrowiskową i turystyczną nastawioną na przyjmowanie kuracjuszy, narciarzy, rowerzystów i turystów pieszych. Do najciekawszych zabytków Świeradowa zaliczyć można Kościół pw. Św. Józefa, który został wybudowany w latach 1898-99 dzięki staraniom hrabiny Marii von Schaffgotsch. Ponadto warto zobaczyć Łazienki Leopolda. Budynek ten służył kąpielom w wodach mineralnych.

Świeradów-Zdrój to także uzdrowisko posiadające bogate zaplecze zabiegowe i SPA. Charakterystyczny dla tej miejscowości jest Dom Zdrojowy, zwieńczony 45-metrową wieżą zegarową z galerią widokową. Znajduje się w nim najdłuższa hala spacerowa w Polsce. Ma ona 80 metrów długości, 10 metrów szerokości i tyle samo wysokości. Przy głównym wejściu do hali znajduje się źródełko leczniczej wody radonowo-żelazistej. Najnowszą atrakcją turystyczną miasta jest kolej gondolowa o długości 2172 m, obsługująca zarówno narciarzy w sezonie zimowym jak i turystów pieszych i miłośników górskich tras rowerowych w lecie.

Mnogość szlaków pieszych, tras rowerowych, a zimą atrakcyjne tereny do uprawiania narciarstwa zjazdowego i biegowego czynią ze Świeradowa doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Przepiękne widoki na dolinę Kwisy dostarczą wszystkim niezapomnianych przeżyć.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express