Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

Świnoujście

Nadmorska kraina 44 wysp. Świnoujście jest jedynym miastem w Polsce położonym na kilkudziesięciu wyspach.
ŚwinoujścieŚwinoujście

To sprawia, że miejscowość ma wyjątkowe walory turystyczno-wypoczynkowe. Świnoujskie kąpielisko i marina systematycznie wyróżniane są międzynarodowym ekologicznym znakiem jakości - Błękitną Flagą. Miasto ma najszerszą, najpiękniejszą plażę na polskim wybrzeżu i najcieplejsze wody morskie.

To również wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych, zarówno na wodach morskich, jak i śródlądowych (żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing, kitesurfing). Miasto ma nowoczesną marinę z całą niezbędną infrastrukturą, która jednorazowo może przyjąć kilkaset jachtów. Dla rowerzystów stworzono sieć ponad 100 km szlaków i ścieżek rowerowych.

Świnoujście to również twierdza na wyspach. Trzy odrestaurowane forty (Gerharda, Zachodni i Anioła) przenoszą turystę w świat XIX-wiecznych manewrów wojskowych i architektury militarnej. Panoramę miasta i okolicy najlepiej podziwiać ze szczytu najwyższej w Polsce i jednej z najwyższych w Europie latarni morskich (68 m).

Dodatkową atrakcją Świnoujścia jest jego transgraniczne położenie. Bliskość niemieckich kurortów Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin oraz połączenia promowe ze Skandynawią – to dodatkowy, niezaprzeczalny atut. W pobliżu miasta znajdują się także dwa porty lotnicze – w Goleniowie (ok. 60 km) i Heringsdorfie (Niemcy, ok. 12 km).

Świnoujście słynie ze świetnych imprez kulturalnych, m.in. Karuzeli Cooltury z gwiazdorską obsadą, zlotu żaglowców Sail Świnoujście, szantowego Wiatraka i studenckiej FAMY.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express