Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Marlena Borawska 19.07.2011

Koncert Lata z Radiem w Jaśle (wideo)

Lato z Radiem gościło 2 lipca w Jaśle, perle Podkarpacia.
Koncert Lata z Radiem w Jaśle (wideo) źr.PR

W średniowieczu miasto nosiło nazwę Jasiel. Dziś Jasło to miasto mieniące się w słońcu wszelkimi barwami kamieni szlachetnych. Na jego terenie zakładane są winnice. Ich właścieciele zapraszają turystów na "Winiarskie ścieżki Podkarpacia". Jasło bez wątpienia staje się stolicą krajowego winiarstwa.

Pochodzący z miasta muzycy, artyści, naukowcy wszelkich dziedzin i ludzie - tej miary co matematyk Hugo Steinhaus, egiptolog Karol Myśliwiec, major H. Dobrzański "Hubal", założyciel pierwszej na świecie destylarni ropy w Jaśle i wynalazca lampy naftowej Ignacy Łukasiewicz - zapisali się na kartach historii Polski i świata.

Rynek
Rynek miejski w Jaśle

Oferta kulturalna jak i turystyczno-sportowa Jasła należy do iście królewskich. Międzynarodowe Dni Wina, Memoriał "Hubala", Wyszehradzkie Dni Sportu, w których uczestniczy około 600 zawodników z całego świata - to tylko kilka najważniejszych imprez w mieście.

Po II wojnie światowej "jak feniks z popiołów" odrodziło się i powróciło do życia dzięki miłości swoich mieszkańców. Z myślą o obecnych i przyszłych mieszkańcach miasto planuje budowę "Strefy Aktywności Gospodarczej", tworzy klaster innowacyjny i planuje budowę Centrum Łukasiewicza.

Przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na ul. Sikorskiego 15 zagrały dla Was największe gwiazdy polskiej estrady: Natalia Lesz, Pectus i Patrycja Markowska.

Pectus
Pectus

Dla najmłodszych słuchaczy wystąpiło Centrum Uśmiechu.

/

"Lato z Radiem" w każdym mieście na dwa dni rozbija swój obóz. W jednym z namiotów organizuje studio Polskiego Radia, którym opiekuje się jedna z gwiazd "Lata z Radiem" Sława Bieńczycka. Właśnie tam, każdy ze słuchaczy mógł poznać pracę radia od kulis. Ttłumaczyliśmy Państwu zasady działania nowoczesnego studia, pokazywaliśmy jak działa komputerowy montaż nagrań i uczyliśmy jak zostać... radiowym reporterem "Lata z Radiem"! Każdy mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić mini-wywiad. Wszystko było rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzymał pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

Koncert poprowadzili Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Tegorocznej edycji "Lata z Radiem" patronuje hasło: "zdrowie". I tak, na każdej imprezie będziecie mieli okazję obejrzeć specjalny pokaz kulinarny oraz skosztować pysznego, zdrowego jedzenia przygotowanego przez mistrza kulinarnego Roberta Sowę.


Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. Ministerstwo Zdrowia zaprasiło wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwiło paniom dyskretne przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych. Chętni mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który towarzyszy ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury w zabawny sposób propagowała zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęcało gości "Lata z Radiem" do poznania dobrej polskiej żywności. Naszym celem jest pokazanie najlepszych i najzdrowszych krajowych produktów. O tym będziemy też opowiadać na radiowej antenie przy okazji kolejnych koncertów.

A tym, którym do Jasła nie było po drodze, radzimy sprawdzić plan tegorocznej trasy "Lata z Radiem", gdyż w każdą sobotę gramy w innym mieście. Warto, gdyż tego lata razem z nami grają m.in. Stachursky, Andrzej Piaseczny, KOMBII, Patrycja Markowska, Wanda i Banda, IRA i Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Papa D, Blue Cafe, Zakopower, Muniek Staszczyk, Enej, Chemia i Pectus.

Najciekawsze koncerty będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia w wakacyjne soboty i niedziele.

*** Zapraszamy także do słuchania audycji "Lata z Radiem", która na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00 przez całe wakacje aż do 3 września. ***

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express