Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Marlena Borawska 03.08.2011

Lato z Radiem gościło w Świnoujściu (wideo)

Tym razem najpopularniejszy letni program radiowy rozbił obóz w nadmorskiej krainie 44 wysp… czyli w Świnoujściu. Wystąpili Piasek, Blue Cafe i Enej.
Blue CafeBlue Cafe

Świnoujście to jedyne Polskie miasto położone na kilkudziesięciu wyspach. To sprawia, że miejscowość ma wyjątkowe walory turystyczno-wypoczynkowe. Świnoujskie kąpielisko i marina systematycznie wyróżniane są międzynarodowym ekologicznym znakiem jakości - Błękitną Flagą. Miasto ma najszerszą, najpiękniejszą plażę na polskim wybrzeżu i najcieplejsze wody morskie.

To również wymarzone miejsce do uprawiania sportów wodnych, zarówno na wodach morskich, jak i śródlądowych (żeglarstwo, kajakarstwo, windsurfing, kitesurfing). Miasto ma nowoczesną marinę z całą niezbędną infrastrukturą, która jednorazowo może przyjąć kilkaset jachtów. Dla rowerzystów stworzono sieć ponad 100 km szlaków i ścieżek rowerowych.

/

Świnoujście to również twierdza na wyspach. Trzy odrestaurowane forty (Gerharda, Zachodni i Anioła) przenoszą turystę w świat XIX-wiecznych manewrów wojskowych i architektury militarnej. Panoramę miasta i okolicy najlepiej podziwiać ze szczytu najwyższej w Polsce i jednej z najwyższych w Europie latarni morskich (68 m).

Dodatkową atrakcją Świnoujścia jest jego transgraniczne położenie. Bliskość niemieckich kurortów Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin oraz połączenia promowe ze Skandynawią – to dodatkowy, niezaprzeczalny atut. W pobliżu miasta znajdują się także dwa porty lotnicze – w Goleniowie (ok. 60 km) i Heringsdorfie (Niemcy, ok. 12 km).

Świnoujście słynie ze świetnych imprez kulturalnych, m.in. Karuzeli Cooltury z gwiazdorską obsadą, zlotu żaglowców Sail Świnoujście, szantowego Wiatraka i studenckiej FAMY.

W ten weekend wszystkim, którzy pojawią się w Świnoujściu, dodatkowe atrakcje zapewniło "Lato z Radiem", które właśnie tam postanowiło zagrać jeden ze swoich koncertów. Na scenie pojawiły się największe gwiazdy polskiej estrady: Blue Cafe, ENEJ i Piasek.

Dla najmłodszych słuchaczy wystąpiło Centrum Uśmiechu. A koncert poprowadzili Roman Czejarek i Bogdan Sawicki.

Podczas swojej wakacyjnej trasy "Lato z Radiem" w każdym mieście rozbija swój obóz na dwa dni. W jednym z namiotów organizuje studio Polskiego Radia, którym opiekuje się jedna z gwiazd "Lata z Radiem" - Sława Bieńczycka. Właśnie tam, każdy ze słuchaczy może poznać pracę radia od kulis. Wytłumaczymy Państwu zasady działania nowoczesnego studia, pokażemy, jak działa komputerowy montaż nagrań i nauczymy, jak zostać radiowym reporterem "Lata z Radiem"!

Sława

Każdy będzie mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić miniwywiad. Wszystko będzie rejestrowane, a na zakończenie każdy z gości studia otrzyma pamiątkową płytę z własnym nagraniem.

Tegorocznej edycji "Lata z Radiem" patronuje hasło: "zdrowie". I tak, na każdej imprezie będziecie mieli okazję obejrzeć specjalny pokaz kulinarny oraz skosztować pysznego, zdrowego jedzenia przygotowanego przez mistrza kulinarnego Roberta Sowę.

Każdy

Ciekawe atrakcje przygotowali także partnerzy "Lata z Radiem". Ministerstwo Zdrowia zaprasza wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz umożliwi paniom dyskretne przeprowadzenie darmowych badań mamograficznych. Chętni będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który będzie towarzyszył ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury w zabawny sposób będzie propagować zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi będzie zachęcać gości "Lata z Radiem" do poznania dobrej polskiej żywności. Naszym celem jest pokazanie najlepszych i najzdrowszych krajowych produktów. O tym będziemy też opowiadać na antenie.

Tym, którym nie udało sie wybrać na koncert do Świnoujścia , radzimy sprawdzić plan tegorocznej trasy "Lata z Radiem", gdyż w każdą sobotę gramy w innym mieście. Warto! Tego lata grają razem z nami m.in. Stachursky, Andrzej Piaseczny, KOMBII, Patrycja Markowska, Wanda i Banda, IRA i Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Papa D, Blue Cafe, Zakopower, Muniek Staszczyk, Enej, Chemia i Pectus.

Najciekawsze koncerty będą transmitowane w Programie 1 Polskiego Radia w wakacyjne soboty i niedziele.

(mb)


*** Zapraszamy także do słuchania audycji "Lata z Radiem", która na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty w godz. 9.00 – 12.00 przez całe wakacje aż do 3 września. ***

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express