Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Marlena Borawska 14.08.2011

"Lato z Radiem" zagrało w pierwszej stolicy Polski! (wideo)

Gwiazdami koncertu "Lata z Radiem" w Gnieźnie byli - Zakopower , Blue Cafe i zespół The Beatlmen.
Lato z Radiem zagrało w pierwszej stolicy Polski (wideo)źr.facebook


Koncert w Gnieźnie pełen był niespodzianek! Jedna z nich był klub motocyklistów Quo Vadis który z fasonem zajechał na gnieźnieński Rynek w liczbie kilkudziesięciu motorów. Było na co popatrzeć i... wypróbować, jak jeździ się na takich maszynach! Robert Sowa z gracją wsiadł na motor i pojechał przygotować poczęstunek specjalny dla wszystkich jeźdźców tych metalowych rumaków.

W Gnieżnie swoje imieny obchodziła Sława Bieńczycka, dziennikarka która opiekuje się "ruchomym studiem""Lata z Radiem". Od jednej z słuchaczek otrzymała przepiękny jeżowy tort! Ciasto wyglądało wspaniale i było pyszne . O zabytkach Gniezna przepięknie opowiadał nasz zaprzyjaźniony przewodnik.

Sława

Każdy mógł zrobić własne nagrania, pozdrowić znajomych lub przeprowadzić wywiad. Wszystko było rejestrowane, a na zakończenie goście studia otrzymali pamiątkowe płyty z własnym nagraniem.

Oczywiście nie zabrakło także kulinarnych niespodzianek. Robert Sowa z ekipą najlepszych w Polsce kucharzy specjalnie dla gości "Lata z Radiem" przygotował pokaz kulinarny oraz pyszne, zdrowe jedzenie, którego będzie można bezpłatnie skosztować.

Ciekawe atrakcje przygotowali także nasi partnerzy. Ministerstwo Zdrowia zapraszało wszystkich do skorzystania z nieodpłatnych porad lekarskich oraz darmowych badań mammograficznych. Chętni mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który towarzyszy ekipie "Lata z Radiem" na całej trasie.

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, wspólnie z Ministerstwem Infrastruktury, propagowało w zabawny sposób zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Z kolei Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi promowało program "Poznaj Dobrą Żywność" .

Gniezno
Gniezno

Gniezno to pierwsza stolica Polski, miasto o szczególnym znaczeniu i wyjątkowej roli w dziejach narodu i państwa polskiego.

Swoją siedzibę mieli tu Piastowie – pierwsza polska dynastia. Z niej wywodził się m.in. Mieszko I, który w roku 966 – dzięki małżeństwu z księżniczką czeską Dobrawą – przyjął wraz ze swoim dworem chrzest. Od tego momentu Polska stała się krajem katolickim, zyskując przez to na znaczeniu na arenie międzynarodowej. W roku 1000 odbył się tu Zjazd Gnieźnieński, w którym uczestniczył Bolesław I Chrobry (syn Mieszka) i cesarz rzymsko-niemiecki Otton III; wtedy też proklamowano utworzenie arcybiskupstwa i metropolii gnieźnieńskiej. W 1025 roku w Gnieźnie miała miejsce koronacja Bolesława Chrobrego na pierwszego króla Polski. Przez następnych trzysta lat koronowano tu jeszcze czterech królów: Mieszka II, Bolesława II, Przemysła II i Wacława II. Gniezno, pełne istotnych dla naszej historii zabytków, jest niekwestionowaną kolebką polskiej państwowości, nad którą czuwa św. Wojciech – patron Polski. Archikatedra Gnieźnieńska jest symbolem Pierwszej Stolicy Polski. Kościół ten powstał na miejscu poprzednich świątyń, których mury można zobaczyć w jego podziemiach. Kilkakrotnie odbudowywany po pożarach, przybrał obecną postać w latach 1945-1961. Archikatedra jest obecnie budowlą gotycką, trójnawową, otoczoną wieńcem kaplic. Jej ozdobą są dwie potężne wieże nakryte barokowymi hełmami. Unikalnym zabytkiem, jednym z ważniejszych w Europie obiektów romańskiej sztuki odlewniczej, są osadzone w południowej kruchcie archikatedry Drzwi Gnieźnieńskie (wykonane w okresie panowania Mieszka III Starego).

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express