Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Jedynka
Bartosz Bajerski 27.08.2012

TIRy mają święto

Święto TIRa to kolejna uroczystość z nietypowego kalendarza. Obchodzą je wszyscy kierowcy dużych samochodów ciężarowych tzw. tirów
TIRy mają świętofot. SXC

Należą do grupy zawodowej, która spędza poza domem ponad trzysta dni w roku. Najczęściej jeżdżą po kraju jednak są i tacy, którzy przemierzają europejskie trasy. Znają większość autostrad łączących najważniejsze europejskie aglomeracje. Podczas podróży mieszkają w kabinach samochodów, gotują na przydrożnych parkingach, a wszystko po to aby towar dojechał na czas we wskazane miejsce.
- Dziś trasa po towary wiąże się z terminowością i prawdziwą gonitwą – powiedziała w ‘’Lecie z Radiem’’ - Alicja Druzgała – kierowca TIR’a

Wyjeżdżając w trasę opuszczają rodziny. Jak radzą sobie żony, matki i dzieci podczas nieobecności ojców. Nie da się ukryć, że kobiety muszą być bardzo samodzielne. To one podczas wyjazdów zostają głową rodziny.

Zobacz nasz serwis RADIO KIEROWCÓW

- Podczas nieobecności męża to właśnie druga połowa musi być hydraulikiem czy elektrykiem, ale najważniejsze, że musi być mamą i tatą dla swoich dzieci – dodała Druzgała.

Co raz częściej za kierownicami dużych ciężarówek siadają kobiety. Jak widać nie jest to tylko i wyłącznie zajęcie dla mężczyzn.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Rozmawiał Wiesław Molak.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express