Logo Polskiego Radia
PolskieRadio 24
Jerzy Tomaszewski 19.04.2013

Wartości w szkole, szkoła z wartościami

W Sejmie odbyła się konferencja „Wartości do szkoły, szkoła z wartościami”. O jej efektach opowiedzieli w PR24 prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja Jacek Weigl oraz Paulina Trzcińska – współorganizatorzy debaty.
Wartości w szkole, szkoła z wartościami - mówią o nich goście PR 24 Jacek Weigl oraz Paulina Trzcińska.Wartości w szkole, szkoła z wartościami - mówią o nich goście PR 24 Jacek Weigl oraz Paulina Trzcińska.PR24/KL
Posłuchaj
  • Wartości w szkole, szkoła z wartościami - mówią o nich Jacek Weigl oraz Paulina Trzcińska

Wykład inaugurujący konferencję wygłosił były premier, profesor Jerzy Buzek. Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja chwalił polityka za to, że nie wstydził się przyznać do dziedzictwa, jakie towarzyszy nam - Polakom i Europejczykom.

- Odwaga męża stanu pokazuje mi odwagę, jaką chciałbym mieć w jego wieku i gdybym był tak dojrzały - mówił gość PR24.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem, a liczba zgłoszeń przekroczyła ustalony limit uczestników.

- Dyrektorzy i pedagodzy są chętni do rozmowy o wartościach. Chcą dowiedzieć się od ekspertów, jak współpracować z rodzicami i uczniami na ten temat - uważa Jacek Weigl.

Według współorganizatorów konferencji, wartości muszą wrócić do szkoły, jeśli chcemy wychować kolejne pokolenie, które będzie nami zarządzało za 20-30 lat.

- Tylko wtedy będziemy się czuli szanowani, doceniani i bezpieczni – przekonywali goście PR24.

PR24/KL

tagi:
Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express