Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
PolskieRadio 24
Konto Usunięte Konto Usunięte 17.01.2019

Artur Soboń: chcemy, by Polacy jak najszybciej uzyskali prawo własności swoich nieruchomości

Od blisko trzech tygodni obowiązuje ustawa znosząca użytkowanie wieczyste. Polacy mają teraz pewność, że nieruchomości, które użytkują, są lub będą ich własnością. O procesie uwłaszczeniowym mówił w Polskim Radiu 24 Artur Soboń, wiceminister Inwestycji i Rozwoju.
Posłuchaj
  • 17.01.19 Artur Soboń: „Użytkowanie wieczyste jest nieadekwatne do gospodarki rynkowej (…)”.
Czytaj także

Użytkowanie wieczyste bywa określane mianem reliktu komunizmu. Artur Soboń wskazał, że stanowi ono formę, która jest nieadekwatna do gospodarki rynkowej. Wiceminister podkreślił, że sytuacja, w której właściciel mieszkania nie jest właścicielem gruntu, na którym je ulokowano, jest dla niego niezrozumiała.

– Dlatego współpracujemy ze wszystkimi, którzy mają swoje zadania związane z realizacją tej ustawy. Mam tu na myśli przede wszystkim samorządy. Wsłuchujemy się w ich głos, który pomógłby ewentualnie poprawić pewne sprawy. W dalszych pracach legislacyjnych należy rozważyć przede wszystkim kwestie wysokości bonifikat oraz tego, by obowiązywały przy przekształceniu garaży lub miejsc postojowych – wskazał.

Artur Soboń podkreślił, że dla rządu najważniejsze jest to, by proces zmiany użytkowania wieczystego na prawo własności przeprowadzić jak najszybciej i jak najsprawniej. Dlatego zachętą dla wszystkich zainteresowanych są bonifikaty przy jednorazowym wniesieniu opłaty, która pozwoli na dokonanie tej zmiany. – Jeżeli ktoś uzna, że nie jest to odpowiednia forma, to może bez problemu uiszczać opłaty za użytkowanie wieczyste przez kolejnych 20 lat. Będzie to tzw. opłata przekształceniowa w wysokości ustalonej na dzień 1 stycznia 2019 roku. W ten sposób zostanie spłacona własność, która pojawiła się z początkiem roku – wyjaśnił.

Więcej na temat zniesienia użytkowania wieczystego w całej rozmowie z Arturem Soboniem.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 13.35

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express