X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójkowe pobudki z Dire Straits

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2011 18:00
Po utworach Beatlesów, Genesis, Queen i AC/DC kolejne poranki na antenie Trójki umilą Państwu piosenki zespołu Dire Straits.
Audio

Tradycją już stało się, że w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki", wraz z wybiciem godziny 7:35, w studiu przy Myśliwieckiej pojawia się Piotr Metz, który ze swojego bogatego archiwum wyciąga klasyczną rockową piosenkę opatrzoną komentarzem jej twórców. W ten sposób w monumentalnych przeglądach mogliśmy przypomnieć sobie perły z dyskografii m.in grupy Freddiego Mercury'ego czy ostatnio australijskich królów hard rocka, zespołu AC/DC.

W poniedziałek (25 lipca) w ramach kolejnego cyklu Piotr Metz rozpocznie prezentację nagrań znanej i niezwykle cenionej przez słuchaczy Trójki grupy Dire Straits.

Zespół funkcjonował w latach 1977-1995 i w historii rocka zapisał się m.in. takimi wiekopomnymi kompozycjami jak "Sultans of Swing" czy "Money for Nothing". Wydana w 1985 roku ballada "Brothers in Arms" wielokrotnie tryumfowała w trójkowym "Topie Wszech Czasów".

Utworów i anegdot związanych z przebojami, ale też mniej znanymi piosenkami z repertuaru Dire Straits, będzie można słuchać przez najbliższe tygodnie, od poniedziałku do czwartku, w Trójce, około godz. 7:35.

Zobacz więcej na temat: Freddie Mercury genesis Queen

Czytaj także

Dzień z Dire Straits

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2008 10:28
We wtorek, 1 lipca zapraszamy na dzień z Dire Straits. Przez cały dzień utwory tej grupy będą motywem przewodnim w naszych audycjach. W całości Dire Straits będą poświęcone Akademie Muzyczne po 11:00 i 22:00.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyniki Topu Wszech Czasów 2010

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 16:23
Jak co roku, słuchacze Programu Trzeciego wybrali największe przeboje w historii muzyki. Oto zwycięska setka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

33 lata z Sułtanami Swingu

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2011 07:00
19 maja 1978 roku Dire Straits wydali swojego debiutanckiego singla. Piosenka "Sultans of Swing" jest hołdem dla odchodzącego w niepamięć jazzowego Londynu lat 50. i 60.
rozwiń zwiń