X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Festiwal Filmowy Upside Down

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 17:45
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zapraszamy gorąco na Festiwal Filmowy Upside DOWN - 24-25 marca 2012 w warszawskim Kinie Muranów.
Audio

W 2010 roku Marta Dzido i Piotr Śliwowski zrealizowali film dokumentalny pt. "Downtown. Miasto Downów". Film opowiada o projekcie fotograficznym Oiko Petersena. Postanowił on, używając stylistyki zarezerwowanej dla reklamy, sfotografować kilkanaście osób z zespołem Downa. Fotografowani modele, ubrani w kreacje, specjalnie zaprojektowane dla nich przez czołowych polskich projektantów, wcielali się w role bohaterów swoich marzeń: wiosennej czarodziejki, gwiazdy hip-hopu, kierowcy samochodu, diwy operowej, gospodyni domowej czy malarza.

- Przez półtora roku towarzyszyliśmy z kamerą bohaterom/bohaterkom projektu, filmowaliśmy pierwsze spotkania Oiko Petersena z modelami, ich rodzicami i opiekunami, obserwowaliśmy kształtowanie się ich wzajemnych relacji, poznawanie się i zdobywanie zaufania. Oiko szukał odpowiedzi na pytania: jaki jest świat Downów? Jaka jest ich wrażliwość, temperamenty, zainteresowania i marzenia? Jacy są? - opowiadali twórcy filmu.

- Świat osób z zespołem Downa okazał się zaskakujący zarówno dla Oiko Petersena, jak i dla nas. Ich bezgraniczna szczerość, naiwność i prostota myślenia są tutaj wartością; (…) Podróż do Downtown - Miasta Downów pozwoliła nam oderwać się na chwilę od zwykłej codzienności i zastanowić, co dla nas jest naprawdę ważne. Podział na my - oni przestał istnieć.

Po licznych pokazach filmu, spotkaniach z publicznością, Marta i Piotrek postanowili zrobić kolejny krok. Jest nim zorganizowany we wspólpracy ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochani festiwal filmowy "Upside Down".

- Tym, co wydaje nam się interesujące, jest możliwość zaprezentowania filmów z różnych stron świata, a tym samym pokazanie polskiej publiczności, w jaki sposób kształtują się relacje z niepełnosprawnymi intelektualnie w innych społeczeństwach, innych kręgach kulturowych. Może to być doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i do inspiracji, zwłaszcza, że planujemy by pokazom filmowym towarzyszyły dyskusje tematyczne, w których oprócz polskich profesjonalistów uczestniczyliby także zagraniczni twórcy filmowi, bohaterowie filmów... - napisali w eksplikacji festiwalu.

Gościem specjalnym festiwalu będzie reżyserka z Izraela - Hadasah Ben Herzel, autorka dokumentu "Nitsan and Sagi", który opowiada o wspólnym życiu pary z zespołem Downa. Projekcja filmu i spotkanie z autorką  w niedzielę 25 marca o godzinie 13. Szczegółowe informacje na temat pokazów można znaleźć TU.

 

as.