X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adrian Kolarczyk, czyli artysta żyjący w dwóch światach

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 11:00
– Odkąd w 2010 roku wystartowaliśmy z konkursem Talenty Trójki, wśród samych laureatów możemy naliczyć 24 artystów – mówi Agnieszka Obszańska.
Audio
  • Adrian Kolarczyk i jego dwa światy sztuki (Wykrywacz Talentów/Trójka)
Adrian Kolarczyk
Adrian KolarczykFoto: Paweł Kurek

W 2016 roku w kategorii "Sztuki wizualne" laureatem został Adrian Kolarczyk. Jury uzasadniło swój wybór "uważnym badaniem kolorów, form i dźwięków, a także procesów i systemów organizacji życia społecznego. Świadomość awangardowych tradycji, przy jednoczesnym wdzięku i nieukrywanym humorze w poszukiwaniu granic między światem sztuki, a całą resztą rzeczywistości".

Czym artysta zajmuje się obecnie? – W ostatnim czasie brałem udział w dwóch wystawach. Zajmowałem się także muzyką, bo to moja druga pasja. To trochę osobny świat. Gram głównie sam, czasem w duecie. Projekt nazywa się Aheloy, od nazwy pewnej magicznej miejscowości w Bułgarii – mówi Adrian Kolarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

***

W konkursie "Talenty Trójki" biorą udział młodzi, najbardziej obiecujący twórcy – studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych do 30. roku życia. Kandydatów zgłaszają uczelnie artystyczne, instytucje kultury i fundacje. Nagrody pieniężne przyznawane są w trzech kategoriach: Teatr, Film i Sztuki Wizualne.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: talenty.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Wykrywacz Talentów
Materiał przygotowała: Agnieszka Obszańska
Data emisji: 27.06.2017 
Godzina emisji: 10.34

ml/mk

Czytaj także

Kuba Czekaj, Grzegorz Jaroszuk, Paweł Maślona i inni, czyli co dziś robią laureaci Talentów Trójki?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 14:00
Od pierwszego konkursu Talenty Trójki w 2011 roku grono laureatów urosło do pokaźnych rozmiarów. Od ich debiutu minęło już trochę czasu. Pora więc przyjrzeć się dokonaniom uhonorowanych w kategorii film. Jak potoczyły się ich losy?
rozwiń zwiń