Finalista Talentów Trójki: od "Opowieści z chłodni" do historii ze sklepu z dywanami

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2013 14:32
Grzegorz Jaroszuk, finalista Talentów Trójki w 2011 roku, zdobył wiele nagród za swój film dyplomowy "Opowieści z chłodni". Właśnie skończył pracę nad scenariuszem do swojego debiutanckiego filmu pełnometrażowego.
Audio
  • Finalista Talentów Trójki: od "Opowieści z chłodni" do historii ze sklepu z dywanami (Wykrywacz Talentów/Trójka)
Grzegorz Jaroszuk
Grzegorz JaroszukFoto: Fot.: berlinale-talentcampus.de

Grzegorz Jaroszuk jest absolwentem Wydziału Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Jego pracą dyplomową jest etiuda filmowa "Opowieści z chłodni", która zdobyła dwie najważniejsze nagrody: Grand Prix i Publiczności w przeglądzie etiud i filmów krótkometrażowych studentów i absolwentów Łódzkiej Szkoły Filmowej "Łodzią po Wiśle". A na  Festiwalu w Locarno otrzymały nagrodę Pianifica, która jest jednocześnie nominacją do Europejskiej Nagrody Filmowej.

Nagradzamy młodych zdolnych! Po raz czwarty przyznamy Talenty Trójki

"Opowieści z chłodni" to historia dwóch młodych, nieśmiałych pracowników supermarketu, którym szef każe się zmobilizować i w ciągu dwóch dni znaleźć cel w życiu. Jako że tematem szczególnie im bliskim jest porażka, postanawiają wziąć udział w programie "Najnieszczęśliwszy człowiek miesiąca", którego fanką jest inna bohaterka filmu.

Od czasu konkursu Grzegorz Jaroszuk pracował m.in. jako asystent reżysera na planie filmu Małgorzaty Szumowskiej "W imię".

Niedawno skończył pracę nad scenariuszem do swojego debiutanckiego filmu pełnometrażowego. - To jest film, który dzieje się w sklepie z dywanami i jest o trzech nieudanych samobójstwach. To będzie taka tragi-komedia o tym, że nie warto walczyć z samotnością. Tytuł roboczy nazywa się "Kebab i Horoskop", bo tak nazywa się dwóch głównych bohaterów. Zdjęcia zaczynają się za tydzień - mówił Katarzynie Borowieckiej.

Magda Jethon: wszyscy laureaci Talentów Trójki odnoszą sukcesy

Przypominamy, że zgłoszenia do czwartej edycji Talentów Trójki przyjmujemy do 30 kwietnia!

Regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie polskieradio.pl/trojka/talenty

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali 20 czerwca.

Konkursowi towarzyszy cykl audycji "Wykrywacz Talentów" (wtorek, 11.35) , w którym opowiadamy o dokonaniach naszych dotychczasowych laureatów i finalistów .
O tym, co nagroda zmieniła w ich życiu opowiadali już w "Wykrywaczu Talentów" Stefan Kornacki , laureat ubiegłorocznych Talentów Trójki w kategorii Sztuki wizualne , Piotr Złotorowicz , laureat w kategorii Film w roku 2012 i Michał Marczak , laureat nagrody w kategorii Film za rok 2011 i Ewelina Marciniak , laureatka konkursu w kategorii Teatr w 2012 roku, Małgorzata Szymankiewicz , zdobywczyni nagrody w kategorii Sztuki wizualne w 2010 roku.

Zobacz więcej na temat: FILM KULTURA Talenty Trójki

Czytaj także

Reżyser nieudaczników

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 12:00
– Grzegorz jest bardzo konsekwentnym reżyserem i ma widoczny styl, co się rzadko zdarza – Filip Bajon, dziekan Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi opowiada o Grzegorzu Jaroszuku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młody reżyser przedstawia "Opowieści z chłodni"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2011 12:17
"Opowieści z chłodni" jest niekwestionowanym zwycięzcą IX Festiwalu Filmów Studenckich "Łodzią po Wiśle”. Reżyser otrzymał zarówno Grand Prix jury, jak i nagrodę publiczności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy nieudane samobójstwa Grzegorza Jaroszuka

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2011 13:41
Finalista tegorocznego konkursu Talentów Trójki i reżyser wielokrotnie nagradzanych "Opowieści z chłodni" zapowiada swój pełnometrażowy debiut.
rozwiń zwiń