Tablety to nie nowość. Czego o nich nie wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 20:09
- iPad zadebiutował na rynku w 2010 roku. Tablety na rynku pojawiły się jednak dużo wcześniej. - W 2001 roku Bill Gates zaproponował pierwszy tablet PC - mówi Bartłomiej Dramczyk z magazynu "Chip".
Audio
  • Tablety to nie nowość. Czego o nich nie wiemy? (Cyber Trójka)
Polacy pokochali tablety
Polacy pokochali tabletyFoto: Glow Images/East News

- Można go było kupić, produkt nie zdobył jednak wielkiej popularności. Był zarządzany za pomocą rysika, nie jak w przypadku Apple'a, który zaproponował obsługę urządzenia palcami. Na pewno był dużo prostszy, kosztował zbyt dużo, ale był urządzeniem, które możemy zdefiniować jako tablet - podkreśla gość "Cyber Trójki.

W roku 2012 producenci sprowadzili do Polski około 2 mln tabletów. - Niekwestionowanym liderem na rynku tabletów w Polsce jest Samsung z ponad 25-procentowym udziałem w rynku. Na silną pozycję pracuje Lenovo. Ponad 100 tys. sztuk udało się sprzedać także markom Apple, Asus i Prestigio - wylicza Damian Godos z firmy analitycznej IDC.

- Boom na rynku tabletów mocno odbił się na rynku komputerów, który roku 2013 zakończył z kilkunastoprocentowym spadkiem. Co istotne spadek ten był dużo bardziej dotkliwy w sektorze komputerów przenośnych niż stacjonarnych - dodaje gość Damiana Kwieka .

Do słuchania "Cyber Trójki" zapraszamy w każdy piątek o godz. 18.10.

Czytaj także

Małe dzieci za pan brat z tabletami

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2014 10:34
Dziecko, a przed nim komputer. Dla wielu młodych rodziców to normalny widok. Ale to, że nawet roczne, czy 2-letnie maluchy potrafią korzystać z tabletów i smartfonów to dla niektórych wciąż duże zaskoczenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Google sprzedaje Motorolę Mobility chińskiemu Lenovo

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 07:21
Amerykański gigant internetowy potwierdził oficjalnie, że Chińczycy zapłacą za Motorolę 2,91 mld dolarów w gotówce i akcjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co to jest RAM?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:23
Pamięć komputerową zwykle kojarzymy z miejscem do zapisywania naszych dokumentów, zdjęć i programów. Tymczasem to, jak działa urządzenie, w ogromnej mierze zależy od pamięci operacyjnej. Co to jest RAM?
rozwiń zwiń