Światowy Kongres Mobilny. Nowe smartfony w Barcelonie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 14:18
Głośne premiery nowych telefonów, tabletów i nie tylko. W "Cyber Trójce" opowiadaliśmy o najważniejszych wydarzeniach Światowego Kongresu Mobilnego.
Audio
  • Konstanty Młynarczyk opowiada o nowościach ze Światowego Kongresu Mobilnego (Cyber Trójka)
Światowy Kongres Mobilny. Nowe smartfony w Barcelonie
Foto: PAP/EPA/ANDREU DALMAU

Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny magazynu komputerowego "Chip" podkreślił, że  większość marek, które chcą być obecne na rynku mobilnym, zaprezentowały właśnie na tym kongresie swoje nowe urządzenia. - Największą premierą było pokazanie nowego modelu smartfona Samsunga, który jest wodoodporny i ma czytnik odcisków palców, służący do odblokowywania telefonu - relacjonował gość Damiana Kwieka.

Także firma Sony pokazała nowy model telefonu i tabletu, a LG zaprezentowało urządzenie będące skrzyżowaniem telefonu z tabletem. - Ale żadnej rewolucji nie było, bo argument finansowy przegrywa z innowacjami. W końcu sprawdzone rozwiązania techniczne są tańsze - dodał Konstanty Młynarczyk.

W audycji były także doniesienia o nabierającym kolorów projekcie telefonu, w którym wybierzemy sami procesor, rozmiar pamięci, aparat fotograficzny, a może nawet szczegóły wyglądu. Przyjrzeliśmy się również kłopotom bitcoinowej giełdy MtGox. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

"Cyber Trójkę" przygotował i prowadził Damian Kwiek.

(ei)

Czytaj także

W przyszłości nie trzeba będzie szkolić robotników?

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2014 17:53
Technologia Rozszerzonej Rzeczywistości pozwoli ludziom, obsługującym różne urządzenia, na podejmowanie decyzji na podstawie natychmiastowych sugestii komputera.
rozwiń zwiń