X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hologramy, czyli jak "Gwiezdne wojny" zmieniają nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 19:42
Pierwszy hologram, jaki zaistniał w zbiorowej wyobraźni, pojawił się w filmie George'a Lucasa inspirując naukowców do próby stworzenia odpowiedniego urządzenia. Chodzi o projektor, którego obraz będzie miał cechy obrazu rzeczywistego.
Audio
  • Damian Kwiek sprawdza, kiedy powstaną hologramy (Cyber Trójka)
Hologram to obraz wyświetlany w przestrzeni, tworzący złudzenie rzeczywistego obiektu
Hologram to obraz wyświetlany w przestrzeni, tworzący złudzenie rzeczywistego obiektu Foto: Glow Images/ East News

Hologram to obraz wyświetlany w przestrzeni, tworzący złudzenie rzeczywistego obiektu. Obraz holograficzny to pełny, mający cechy obrazu rzeczywistego. - Czyli to obraz przestrzenny, trójwymiarowy, z perspektywą, który możemy zobaczyć z każdej strony - tłumaczył w audycji "Cyber Trójka" Andrzej Pająk z pisma komputerowego "Chip".

Współcześnie ciekawie rozwijają się projekty budowania wyświetlaczy, które wydają się prezentować obraz na niczym. - Jak w "Gwiezdnych Wojnach", kiedy mały robot wyświetla wiadomość od księżniczki -wskazał gość Damiana Kwieka.  Są też obrazy dwuwymiarowe, które jednak potrafią wejść w interakcję z człowiekiem.

Jednak do stworzenia prawdziwego hologramu jest jeszcze daleko. - Aktualnie obserwujemy próby budowania obrazu holograficznego, więc do realizacji czasu jeszcze upłynie dużo - dodał Andrzej Pająk.

"Cyber Trójkę" przygotował i prowadził Damian Kwiek.

(ei/kul)

Czytaj także

Tablety to nie nowość. Czego o nich nie wiemy?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2014 20:09
- iPad zadebiutował na rynku w 2010 roku. Tablety na rynku pojawiły się jednak dużo wcześniej. - W 2001 roku Bill Gates zaproponował pierwszy tablet PC - mówi Bartłomiej Dramczyk z magazynu "Chip".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Światowy Kongres Mobilny. Nowe smartfony w Barcelonie

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 14:18
Głośne premiery nowych telefonów, tabletów i nie tylko. W "Cyber Trójce" opowiadaliśmy o najważniejszych wydarzeniach Światowego Kongresu Mobilnego.
rozwiń zwiń