Kurs językowy, czyli miks filmu i gry

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 17:09
Kurs języka obcego - nie w postaci papierowego podręcznika - ale programu, łączącego w sobie film i grę komputerową. Jak wygląda taka nauka? I czy ma sens? O tym mówiliśmy w "Cyber Trójce".
Audio
  • Kurs językowy, czyli miks filmu i gry (Cyber Trójka)
Kurs językowy, czyli miks filmu i gry
Foto: Glow Images/East News

- Najpierw oglądamy jeden z odcinków filmu - mówi Monika Młodnicka z firmy SuperMemo World. - Cały film podzielony jest na 60 odcinków. Po przerobieniu odcinka jesteśmy przeniesieni do nauki, czyli uczymy się słów i zwrotów, które wystąpiły w danym odcinku - dodaje. Kurs zawiera też elementy gry.
- Znamy tę metodę z gier przygodowych, detektywistycznych - opowiada Bartłomiej Dramczyk (magazyn Chip). - Musimy kojarzyć fakty, słuchać wypowiedzi, wyciągać z nich wnioski i reagować na nie, by poczynić postępy - dodaje. Według Andrzeja Pająka nowe jest wykorzystanie smartfonów czy tabletów do nauki języków obcych. - Zaletą takich programów jest dość łatwe uczenie się gramatyki, czy zwrotów, ale także wykorzystywanie aplikacji do sprawdzania wymowy - mówi.

W wiadomościach technologicznych mówiliśmy - m. in. o problemach rosyjskiego systemu nawigacji satelitarnej GLONASS i o tym, że najsłynniejsza tapeta z systemu Windows XP to nie fotomontaż, ale prawdziwe zdjęcie. Wiemy, gdzie zostało zrobione.

"Cyber Trójkę" przygotował i prowadził Damian Kwiek.

(mp)

Czytaj także

Windigo każe wysyłać spam

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 18:48
W ciągu dwóch lat infekcja o nazwie Windigo zaraziła 25 tysięcy serwerów na całym świecie. Główną funkcją przejętych przez cyberprzestępców maszyn było wysyłanie mailowego spamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kompetencje cyfrowe Polaków są wystarczające?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 20:31
Jakie są kompetencje cyfrowe Polaków? Odpowiedź jest tym bardziej istotna, że to jak potrafimy korzystać z nowych technologii, determinuje naszą pozycję na rynku pracy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świat filmu "Ona". Czy przyszłość należy do botów?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 11:32
Nowy obraz Spike'a Jonze'a szokuje i zachwyca.
rozwiń zwiń