X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Religia sięga po internetowe aplikacje

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 10:40
Karierę urządzeń mobilnych dostrzegają też duchowni i próbują z tego zrobić użytek. Na platformy największych systemów operacyjnych trafiają kolejne aplikacje pomagające w krzewieniu wiary. Są programy wyszukujące kościoły i msze ,a także takie, które służą modlitwie.
Audio
  • Religia sięga po internetowe aplikacje (Cyber Trójka)
Religia sięga po internetowe aplikacje
Foto: sxc.hu

- Człowiek, idąc ulicą, słucha fragmentów Pisma Świętego - mówi jezuita, ksiądz Paweł Kowalski, współautor aplikacji "Modlitwa w drodze". - Potem aplikacja proponuje kilka myśli, które mogą go zainteresować. Następnie jest czas z muzyką, kiedy sam może sobie w tych treściach poprzebywać, na końcu słucha jeszcze raz fragmentu z Pisma Świętego. Całość trwa około 10 minut. Żyjemy w rzeczywistości, która jest bardzo dynamiczna, zrywamy się rano z łóżka, lecimy do pracy, ale w ciągu dnia jest wiele chwil, kiedy człowiek może się modlić. Możemy to robić na przykład stojąc w korku - mówi ksiądz Kowalski.
Tomasz Domański z magazynu "Chip" opowiada, że aplikacja, która pamięta o czasach modlitwy, jest bardzo użyteczna także dla muzułmanów, - Instalujemy ją w telefonie i w odpowiednim momencie, gdy muzułmanin musi się pomodlić, aplikacja o tym przypomina. Jest też wyposażona w kompas, który wskazuje Mekkę - dodaje.
Według Andrzeja Garapicha z Polskich Badań Internetu w Polsce przynajmniej raz w miesiącu na strony związane z tematyką religijną wchodzi 2 mln 200 tys. internautów.

Zapraszamy do wysłuchnia całej audycji, którą przygotował i prowadził Damian Kwiek.

(mp/mk)

Czytaj także

Windows czy Ubuntu? Porównanie systemów operacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:28
Jeden jest bardzo znany, ale płatny, a drugi mniej popularny, ale darmowy. - Warto się interesować nowymi rozwiązaniami i warto szukać alternatyw. Natomiast Windows jest standardem rynkowym nie bez przyczyny - mówił w Trójce Maciej Gajewski z pisma "Chip".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windigo każe wysyłać spam

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 18:48
W ciągu dwóch lat infekcja o nazwie Windigo zaraziła 25 tysięcy serwerów na całym świecie. Główną funkcją przejętych przez cyberprzestępców maszyn było wysyłanie mailowego spamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurs językowy, czyli miks filmu i gry

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 17:09
Kurs języka obcego - nie w postaci papierowego podręcznika - ale programu, łączącego w sobie film i grę komputerową. Jak wygląda taka nauka? I czy ma sens? O tym mówiliśmy w "Cyber Trójce".
rozwiń zwiń