Religia sięga po internetowe aplikacje

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 10:40
Karierę urządzeń mobilnych dostrzegają też duchowni i próbują z tego zrobić użytek. Na platformy największych systemów operacyjnych trafiają kolejne aplikacje pomagające w krzewieniu wiary. Są programy wyszukujące kościoły i msze ,a także takie, które służą modlitwie.
Audio
  • Religia sięga po internetowe aplikacje (Cyber Trójka)
Religia sięga po internetowe aplikacje
Foto: sxc.hu

- Człowiek, idąc ulicą, słucha fragmentów Pisma Świętego - mówi jezuita, ksiądz Paweł Kowalski, współautor aplikacji "Modlitwa w drodze". - Potem aplikacja proponuje kilka myśli, które mogą go zainteresować. Następnie jest czas z muzyką, kiedy sam może sobie w tych treściach poprzebywać, na końcu słucha jeszcze raz fragmentu z Pisma Świętego. Całość trwa około 10 minut. Żyjemy w rzeczywistości, która jest bardzo dynamiczna, zrywamy się rano z łóżka, lecimy do pracy, ale w ciągu dnia jest wiele chwil, kiedy człowiek może się modlić. Możemy to robić na przykład stojąc w korku - mówi ksiądz Kowalski.
Tomasz Domański z magazynu "Chip" opowiada, że aplikacja, która pamięta o czasach modlitwy, jest bardzo użyteczna także dla muzułmanów, - Instalujemy ją w telefonie i w odpowiednim momencie, gdy muzułmanin musi się pomodlić, aplikacja o tym przypomina. Jest też wyposażona w kompas, który wskazuje Mekkę - dodaje.
Według Andrzeja Garapicha z Polskich Badań Internetu w Polsce przynajmniej raz w miesiącu na strony związane z tematyką religijną wchodzi 2 mln 200 tys. internautów.

Zapraszamy do wysłuchnia całej audycji, którą przygotował i prowadził Damian Kwiek.

(mp/mk)

Czytaj także

Windows czy Ubuntu? Porównanie systemów operacyjnych

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 19:28
Jeden jest bardzo znany, ale płatny, a drugi mniej popularny, ale darmowy. - Warto się interesować nowymi rozwiązaniami i warto szukać alternatyw. Natomiast Windows jest standardem rynkowym nie bez przyczyny - mówił w Trójce Maciej Gajewski z pisma "Chip".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Windigo każe wysyłać spam

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 18:48
W ciągu dwóch lat infekcja o nazwie Windigo zaraziła 25 tysięcy serwerów na całym świecie. Główną funkcją przejętych przez cyberprzestępców maszyn było wysyłanie mailowego spamu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kurs językowy, czyli miks filmu i gry

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 17:09
Kurs języka obcego - nie w postaci papierowego podręcznika - ale programu, łączącego w sobie film i grę komputerową. Jak wygląda taka nauka? I czy ma sens? O tym mówiliśmy w "Cyber Trójce".
rozwiń zwiń