Linux nie taki odporny na wirusy?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 17:40
Jak przekonuje w audycji Damian Kwiek, firma Kaspersky Lab ogłosiła wykrycie rodziny trojanów, na które linux nie jest odporny.
Audio
W audycji tłumaczymy, czyje komputery są narażone na ataki
W audycji tłumaczymy, czyje komputery są narażone na atakiFoto: Pixabay

- Systemy unixowe są bardziej odporne na wszelkiego rodzaju próby ingerencji i przełamania zabezpieczeń, ale to nie oznacza, że są w stu procentach bezpieczne - uważa Michał Jarski z firmy Trend Micro zajmującej się bezpieczeństwem internetowym.

Z nagrania audycji dowiadujemy się także, na których komputerach cyberprzestępca ma ogromne pole do popisu oraz jakie niebezpieczeństwo może wynikać z posiadania kamery internetowej...

***

Tytuł audycji: Cyber Trójka
Prowadzi: Damian Kwiek
Goście: Michał Jarski (z firmy Trend Micro zajmującej się bezpieczeństwem internetowym), Andrzej Pająk (dziennikarz miesięcznika "Chip"), Tomasz Domański (Portal Chip.pl)
Data emisji: 11.2.2015
Godzina emisji: 16.50

fbi

Czytaj także

Czy Kaspersky jest rosyjskim szpiegiem?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 17:40
Pojawiły się doniesienia, że rosyjski producent popularnego antywirusa Kaspersky Lab ma związki z władzami na Kremlu i rosyjskimi służbami specjalnymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internauci i reklamy w sieci. Walka czy symbioza?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 15:12
Każdy użytkownik internetu ogląda boksy i filmy reklamowe. Jeśli są nam one dawkowane z umiarem, bez sprzeciwu akceptujemy ich obecność. Gorzej jest, gdy jako internauci czujemy się atakowani przez reklamodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopotliwe usuwanie internetowego konta

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 17:13
Znudził nam się serwis społecznościowy, rezygnujemy z poczty elektronicznej albo nasz profil był tylko na próbę. Teraz chcemy skasować internetowe konto. Czasem ta operacja może być bardzo kłopotliwa.
rozwiń zwiń