Koniec z rozładowaną baterią? Nauka daje nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 17:24
Problem baterii, którą trzeba bardzo często ładować, znają nie tylko użytkownicy smartfonów, lecz także tabletów czy laptopów. Pojawia się jednak szansa, że naukowcy znajdą na to jakieś rozwiązanie.
Audio
  • Damian Kwiek i jego goście o bateriach przyszłości (Cyber Trójka)
Przenośne ładowarki częściowo rozwiązują problem słabych baterii. Ale jak rozwiązać go całkowicie?
Przenośne ładowarki częściowo rozwiązują problem słabych baterii. Ale jak rozwiązać go całkowicie? Foto: Pixabay/Peggy_Marco

Konstanty Młynarczyk, redaktor naczelny magazynu "Chip", twierdzi, że pewne nadzieje dają dwa nowe pomysły. - Jeden to zastosowanie nanopowłok, co przedłuża życie baterii. Ale znacznie ciekawszy może być drugi pomysł, czyli urządzenie, które zbiera fale radiowe z otoczenia i przetwarza je na użyteczną dla siebie energię - mówił Konstanty Młynarczyk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, w której eksperci mówili także o komputerze bez baterii oraz o technologii XTPL - polskim wynalazku, który ma szansę podbić świat.

***

Tytuł audycji: Cyber Trójka
Prowadzi: Damian Kwiek
Data emisji: 28.04.2016
Godzina emisji: 16.48

ei/jp

Czytaj także

Szyfrowanie wiadomości - przesada czy wymóg naszych czasów?

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 17:30
- Osoby, które uważają, że ich prywatność powinna być szczególnie chroniona, mogą zacząć stosować rozwiązania pozwalające na zaszyfrowanie i uszczelnienie tego kanału informacyjnego, którym się posługują - tłumaczy Michał Jarski zajmujący się bezpieczeństwem IT.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska kontra Google ws. aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 17:13
Komisja Europejska znów oskarża jednego z największych w internetowo-komputerowym świecie. Według niej Google nadużywa swojej mocnej pozycji.
rozwiń zwiń