Pracownicy grają, żeby nauczyć się strategicznego myślenia

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2016 14:00
- Chodzi nie tylko o rozrywkę, ale i zdobycie odpowiednich umiejętności - mówi doktor Marcin Wardaszko z Akademii Leona Koźmińskiego o grach dla pracowników korporacji.
Audio
  • Damian Kwiek rozmawia o grach, które szkolą pracowników i sprawiają, że praca nie jest monotonna (Cyber Trójka)
Popularne strzelanki już od pewnego czasu są wykorzystywane przez wojsko do symulacji walk
Popularne "strzelanki" już od pewnego czasu są wykorzystywane przez wojsko do symulacji walkFoto: Pixabay.com

Z takiego oprogramowania korzystają między innymi firmy oferujące ubezpieczenia. - Pracownik na przykład zawiera umowę ubezpieczeniową, składa ofertę lub szacuje ryzyko. Robi to w systemie gry - tłumaczy gość Trójki. Dzięki temu oceniana jest jego efektywność, otrzymuje on także kolejne zadania i wchodzi na wyższe poziomy.

Innym przykładem są programy stworzone do wykrywania wirusów i zagrożeń internetowych w firmach dbających o bezpieczeństwo sieci. - Pracownicy, którzy muszą non stop monitorować zagrożenia, żeby nie popaść w otępienie, używają stworzonej specjalnie do tego gry - zauważa Andrzej Pająk z magazynu "Chip".

W audycji mówilismy też o innej grze, która powstanie w Sosnowcu i będzie pomagać w dbaniu o środowisko. Zapraszamy do wysłychania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Cyber Trójka
Prowadzi: Damian Kwiek
Data emisji: 15.09.2016
Godzina emisji: 18.37

ae/mk

Czytaj także

Koniec z rozładowaną baterią? Nauka daje nadzieję

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2016 17:24
Problem baterii, którą trzeba bardzo często ładować, znają nie tylko użytkownicy smartfonów, lecz także tabletów czy laptopów. Pojawia się jednak szansa, że naukowcy znajdą na to jakieś rozwiązanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Graphene Week. Jakie perspektywy ma przed sobą grafen?

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 19:00
Kompozyty, ogniwa fotowoltaiczne i elektronika. Między innymi tam jest już stosowany grafen - materiał, który wzbudził w ostatnich latach ogromne nadzieje.
rozwiń zwiń