Jak dużym problemem dla Samsunga jest Note 7?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 20:18
- Wiemy, że wyłączony telefon nie stanowi zagrożenia. Będziemy się starać, by proces wymiany aparatów był jak najmniej dokuczliwy - mówił w Trójce Olaf Krynicki z firmy Samsung.
Audio
  • Jak Samsung poradzi sobie z problemem Note 7? (Cyber Trójka/ Trójka)
Firma Samsung całkowicie rezygnuje z produkcji niedawno wprowadzonych na rynek smartfonów Galaxy Note 7. Ich użytkownicy zgłaszali przypadki przegrzewania się aparatów i samozapłonów
Firma Samsung całkowicie rezygnuje z produkcji niedawno wprowadzonych na rynek smartfonów Galaxy Note 7. Ich użytkownicy zgłaszali przypadki przegrzewania się aparatów i samozapłonów Foto: PAP/EPA/LYNN BO BO

W ostatnich tygodniach Samsung zalecał użytkownikom, by oddawali swoje egzemplarze i wymieniali je na bezpieczne. Ale okazało się, że w co najmniej dwóch przypadkach aparaty wymienione także stanęły w płomieniach. Firma najpierw poprosiła właścicieli o wyłączenie i nieużywanie aparatów Note 7, a następnie oświadczyła, że ze względu na bezpieczeństwo całkiem rezygnuje z ich produkcji.

W "Cyber Trójce" mówiliśmy o tym, jak problem może się odbić na firmie, wspominaliśmy też inne wadliwe produkty, wskazując i takie, w przypadku których pamięć konsumentów okazała się krótka. Poza tym - jak co tydzień - nie zabrakło wiadomości technologicznych.

***

Tytuł audycji: Cyber Trójka
Prowadzi: Damian Kwiek
Data emisji: 12.10.2016
Godzina emisji: 18.36

ei/mk

Czytaj także

Polska gra komputerowa za państwowe pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2016 18:49
Państwo postanowiło wkroczyć na rynek gier komputerowych. Firma założona przez Agencję Rozwoju Przemysłu ma wspierać pisanie, kto wie, może "strategii", a może "strzelanek".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Emotikony zastąpią niedługo słowa?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2016 18:51
Narzędzi w komunikatorach internetowych jest coraz więcej. Zyskują na popularności, zastępując czasem bardzo wiele słów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samsung zawiesza produkcję smartfona Galaxy Note 7

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 10:49
Południowokoreański koncern Samsung zawiesza produkcję najnowszego smartfona Galaxy Note 7. To właśnie w tym modelu telefonu wykryto defekt, który może prowadzić do samozapłonu urządzenia.
rozwiń zwiń