X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystko, co robisz w sieci, może być użyte przeciwko tobie!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 16:11
- Najbezpieczniej jest kierować się regułą, że wszystko co robimy w sieci, może być zapisane i później wykorzystane przeciwko nam - uważa Paweł Jurek z firmy Dagma, zajmującej się bezpieczeństwem internetowym.
Audio
Wszystko, co robisz w sieci, może być użyte przeciwko tobie
Foto: Glow Images/East News

Coraz większą plagą w internecie są reklamy wirusowe, rozsyłane do wielkiej liczby użytkowników i zbierające dane wbrew ich woli. Problem z poradzeniem sobie w tej sytuacji mają nawet fachowcy. Andrzej Pająk z pisma "Chip” przyznaje, że instalując potrzebny mu program na jego komputerze pojawił się taki wirus. - Pojawiło się dodatkowe okienko z reklamami, z którym nie mogłem sobie poradzić. Problem wykrył dopiero trzeci z programów antywirusowych - przyznaje dziennikarz.

- Bardzo często wirusy używane przez osoby działające na tzw. czarnym rynku reklamowym. Kwitnie tam handel nielegalnymi danymi, ale można też zamówić kampanię reklamową - dodaje Paweł Jurek. Z takiej reklamy najczęściej korzystają firmy działające na granicy prawa lub poza nią.

Na co szczególnie trzeba uważać? Dowiesz się słuchając całej audycji Damiana Kwieka.

W programie także informacje o Facebook Home i o konkursie Imagine Cup Microsoftu.

"Cyber Trójka" w każdy piątek o godzinie 18.10. Zapraszamy!

Czytaj także

Komputer poczuje Twoje emocje!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 15:00
Internet ma mnóstwo zalet. I wielką wadę - słabo albo w ogóle nie przekazuje emocji użytkowników sieci. Wkrótce ma się to zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak hakerów, złośliwe oprogramowanie - to kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2013 15:36
Ofiarą hakerów może paść nie tylko strona internetowa, ale i portfel jej właściciela. Dopóki pierwszy raz naprawdę nie ucierpimy z powodu działania wirusów, możemy nie doceniać ryzyka.
rozwiń zwiń