Tech Trendy 2013. Taki sprzęt to każdy chciałby mieć!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2013 23:00
Magazyn komputerowy "Chip" przyznał tytuły produktów roku w 19 kategoriach.
Audio
  • Najlepsze smartfony, tablety, drukarki, czyli Tech Trendy 2013 (Cyber Trójka)
Tech Trendy 2013. Taki sprzęt to każdy chciałby mieć
Foto: Glow Images/East News

Najbardziej sprawne i niezawodne urządzenia komputerowe wybrali w głosowaniu użytkownicy.

- Uwagę zwraca zwycięstwo Windows 8 w kategorii systemy operacyjne. To system nowatorski, inny od dotychczasowych. Nie ma w nim podziału na mobilny i stacjonarny - on łączy te światy - podkreśla redaktor naczelny "Chipa" Konstanty Młynarczyk .

Użytkownicy nagrodzili także najnowszy procesor Intel Core i7. - Niezmiernie wydajny procesor sześciordzeniowy potrafi obsługiwać 12 wątków jednocześnie –  mówi Juliusz Kornaszewski z firmy Intel. Jak dodaje, taki sprzęt świetnie sprawdzi się w grach - nie ma takiej, która by go zmusiła do maksymalnego wysiłku, doskonale nadaje się także do prac multimedialnych, obróbki dźwięku czy grafiki.

Tech.Trendy
Tech.Trendy 2013 zgromadziły około 100 przedstawicieli największych firm IT w Polsce fot. Marek Zawadzki

- Zwróciłbym uwagę na niesamowity postęp, jakiego dokonały polskie i zagraniczne firmy IT na naszym rynku od 1998 roku  - podkreśla Tomasz Gołębiowski , redaktor naczelny pisma branży IT "CRN". Przykładem tej przemiany może być firma AB jeden z dystrybutorów IT w Polsce. Obecnie ma obroty roczne o wysokości ponad 4 mld złotych. 15 lat temu była firmą zarejestrowaną na osobę fizyczną i rozwoziła towar maluchem po lokalnym rynku. Wielkiej transformacji dokonał też obecny na polskim rynku Samsung. 15 lat temu kojarzył się z tandetą, teraz jest czołowym producentem elektroniki.

W programie także dane potwierdzające, że na świecie spada sprzedaż komputerów stacjonarnych. Ale na uwagę zasługuje fakt, że spadek jest znacznie większy od prognozowanego. W pierwszych miesiącach roku sklepy sprzedały o prawie 14 procent mniej PC, niż w tym samym okresie roku poprzedniego. Koniec pewnej ery? Pecety odchodzą do lamusa!

Mówiliśmy również o partyjnych planach twórcy Facebooka Marka Zuckerberga >>>

Redaktor
Redaktor naczelny "Chipa" Konstanty Młynarczyk i Damian Kwiek fot. Marek Zawadzki
"Cyber Trójka" w każdy piątek o godzinie 18.10. Zapraszamy!

"Cyber Trójka" w każdy piątek o godzinie 18.10. Zapraszamy!

Czytaj także

24 godziny bez sieci: jak wygląda życie offline

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 13:20
Większość z nas cały czas korzysta z Internetu, a bez telefonu nie wyobraża sobie życia. Jesteśmy w sieci, więc żyjemy - mawiają młodzi ludzie. Kiedy mamy przeżyć będąc "offline" robi się problem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystko, co robisz w sieci, może być użyte przeciwko tobie!

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2013 16:11
- Najbezpieczniej jest kierować się regułą, że wszystko co robimy w sieci, może być zapisane i później wykorzystane przeciwko nam - uważa Paweł Jurek z firmy Dagma, zajmującej się bezpieczeństwem internetowym.
rozwiń zwiń