Chris Hadfield: dzięki niemu miliony pokochają Kosmos?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 20:30
- Mówi się o nim, że jest najważniejszym astronautą od czasów Neila Armstronga ...albo największą gwiazdą kanadyjskiej muzyki od czasów rozwoju kariery Celine Dion - ocenia w Cyber Trójce ekspert tematyki kosmicznej.
Audio
  • Chris Hadfield: dzięki niemu miliony pokochają Kosmos? (Cyber Trójka)
Chris Hadfield śpiewa Space oddity
Chris Hadfield śpiewa "Space oddity"Foto: youtube.com

Chris Hadfield nagrał teledysk na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nagrał teledysk. Zaśpiewał, nieznacznie przerobioną, piosenkę Davida Bowie'ego pt. "Space oddity". Klip obejrzano w internecie do tej pory blisko 13 milionów razy. Jak mówi się nieoficjalnie niebawem do sklepów może trafił przełomowa płyta... cała nagrania w Kosmosie.

Kanadyjczyk publikował też z pokładu ISS krótkie nagrania, w których, odpowiadając na pytania internautów, tłumaczył, jak w kosmosie myje się ręce, goli twarz, albo gotuje obiad.

- Potrafił pokazać jak fascynujące, dziwne i niezwykłe mogą być nawet najprostsze rzeczy, które dzieją się 200 km nad naszymi głowami - mówi gość Damiana Kwieka, Wojciech Brzeziński, dziennikarz telewizji Polsat specjalizujący się w tematyce kosmicznej.

Jak dodaje dr Krzysztof Ziołkowski, z Centrum Badań Kosmicznych człowiek nie może tylko pracować – musi mieć czas na odpoczynek i zajmowaniem się czymś poza celem misji, której służy.

"Cyber Trójka" w każdy piątek o godzinie 18.10. Zapraszamy!

Czytaj także

Zmarł człowiek, który zrobił wielki krok dla ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 22:00
1 lipca 1969 roku Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił stopę na globie innym niż Ziemia. 500-600 milionów ludzi na całym świecie obserwowało z zapartym tchem, jak schodzi po drabince na spacer po Srebrnym Globie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolumb przestworzy - góral o stalowych nerwach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:00
Jako 16-latek, nie mający jeszcze prawa jazdy, zrobił licencję pilota. Jak sam mówił, proroczy sen o lataniu miał w wieku 9 lat.
rozwiń zwiń