X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chris Hadfield: dzięki niemu miliony pokochają Kosmos?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 20:30
- Mówi się o nim, że jest najważniejszym astronautą od czasów Neila Armstronga ...albo największą gwiazdą kanadyjskiej muzyki od czasów rozwoju kariery Celine Dion - ocenia w Cyber Trójce ekspert tematyki kosmicznej.
Audio
  • Chris Hadfield: dzięki niemu miliony pokochają Kosmos? (Cyber Trójka)
Chris Hadfield śpiewa Space oddity
Chris Hadfield śpiewa "Space oddity"Foto: youtube.com

Chris Hadfield nagrał teledysk na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nagrał teledysk. Zaśpiewał, nieznacznie przerobioną, piosenkę Davida Bowie'ego pt. "Space oddity". Klip obejrzano w internecie do tej pory blisko 13 milionów razy. Jak mówi się nieoficjalnie niebawem do sklepów może trafił przełomowa płyta... cała nagrania w Kosmosie.

Kanadyjczyk publikował też z pokładu ISS krótkie nagrania, w których, odpowiadając na pytania internautów, tłumaczył, jak w kosmosie myje się ręce, goli twarz, albo gotuje obiad.

- Potrafił pokazać jak fascynujące, dziwne i niezwykłe mogą być nawet najprostsze rzeczy, które dzieją się 200 km nad naszymi głowami - mówi gość Damiana Kwieka, Wojciech Brzeziński, dziennikarz telewizji Polsat specjalizujący się w tematyce kosmicznej.

Jak dodaje dr Krzysztof Ziołkowski, z Centrum Badań Kosmicznych człowiek nie może tylko pracować – musi mieć czas na odpoczynek i zajmowaniem się czymś poza celem misji, której służy.

"Cyber Trójka" w każdy piątek o godzinie 18.10. Zapraszamy!

Czytaj także

Zmarł człowiek, który zrobił wielki krok dla ludzkości

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 22:00
1 lipca 1969 roku Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił stopę na globie innym niż Ziemia. 500-600 milionów ludzi na całym świecie obserwowało z zapartym tchem, jak schodzi po drabince na spacer po Srebrnym Globie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolumb przestworzy - góral o stalowych nerwach

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 18:00
Jako 16-latek, nie mający jeszcze prawa jazdy, zrobił licencję pilota. Jak sam mówił, proroczy sen o lataniu miał w wieku 9 lat.
rozwiń zwiń