Rejs Kuby nominowany do nagrody Travelery 2012

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2013 15:11
Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk z okazji 50-lecia Trójki jest nominowany do nagrody Travelery National Geographic w kategorii Podróż roku.
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia Trójka
Kuba Strzyczkowski na pokładzie jachtu Delphia TrójkaFoto: Marcin Łukawski/Polskie Radio
W uzasadnieniu nominacji można przeczytać:

"Znany dziennikarz radiowy, wcześniej żeglujący głównie po Mazurach, przepłynął ocean szlakiem wypraw Kolumba. Nie korzystał z publicznych funduszy. Na koniec rejsu powiedział: 'Nie ścigałem się z nikim, tylko starałem się spełnić marzenie swoje i innych. Udało się'. Trudno o lepszą promocję żeglarstwa" - czytamy w uzasadnieniu.

Zapraszamy na stronę Rejsu Kuby.

Rejs Kuby Strzyczkowskiego został nominowany do Travelera w kategorii Podróż Roku. Zaszczytu tego dostępują podróżnicy docenieni "za realizację niestandardowej wyprawy, która była czymś więcej niż tylko przemierzaniem przestrzeni geograficznej".

Czytelnicy miesięcznika "National Geographic" wybiorą laureatów w głosowaniu SMS-owym, które potrwa do 28 kwietnia 2013 roku. Aby oddać głos na Kubę Strzyczkowskiego w plebiscycie, należy wysłać SMS o treści: TR.wybieram.A3 pod numer 71001.

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk rozpoczął się 14 listopada w Las Palmas. Dziennikarz płynął na specjalnie przygotowanym dla niego jachcie typu Delphia 40.3 o imieniu "Delphia - Trójka". Cały rejs był szczegółowo relacjonowany, żeglarz codziennie łączył się z Trójką. - To pierwszy przypadek w historii Polskiego Radia - mówił Trójkowy wilk morski, gdy po 24 dniach rejsu zszedł na ląd.

Więcej informacji o konkursie oraz pozostałych nominowanych w tej i innych kategoriach znajdą Państwo tu.

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: zwolnię troszeczkę

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2012 11:25
- Założyłem, że w porcie będę w niedzielę koło południa - mówi Kuba Strzyczkowski, któremu do Gwadelupy pozostało już tylko 100-110 mil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski przepłynął samotnie Atlantyk!

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2012 20:40
- 24 dni i kilkanaście godzin mi to zajęło.Trochę długo, może gdybym popłynął trasą północną byłoby szybciej. Ale ja się z nikim nie ścigałem. Ścigałem się tylko z marzeniami - mówi dziennikarz Trójki, który przybił do Mariny Pointe a Pitre na Gwadelupie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: cały czas śpię na jachcie

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 16:47
– Na jachcie Delphia Trójka jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia: prace bosmańskie, sprzątanie, mycie łódki, pakowanie – mówił dziennikarz Trójki, który samotnie opłynął Atlantyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchacze gorąco przywitali Kubę Strzyczkowskiego - wideo

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:30
- Nie liczyłem, że spotkam tu aż tyle osób! - powiedział Kuba Strzyczkowski dziś na lotnisku im. F. Chopina, gdzie przywitali go nie tylko koledzy z radiowej Trójki oraz przyjaciele, ale i wierni Słuchacze, którzy od początku mu kibicowali.
rozwiń zwiń