Rejs Kuby otrzymał honorowe wyróżnienie "Rejs Roku 2012"

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 13:28
8 marca odbędzie się uroczystość wręczenia najwyższych polskich trofeów w żeglarstwie morskim - Nagród Honorowych "REJS ROKU 2012 – SREBRNY SEKSTANT". Jednym z laureatów jest redaktor Trójki - Kuba Strzyczkowski.
Audio
Kuba na jachcie Delphia Trójka. Widok na wyspę Gwadelupa, gdzie redaktor Strzyczkowski zakończył rejs.
Kuba na jachcie Delphia Trójka. Widok na wyspę Gwadelupa, gdzie redaktor Strzyczkowski zakończył rejs.Foto: fot. M. Łukawski/PR

To już 43. edycja tych prestiżowych wyróżnień. Uroczystość organizowana jest tradycyjnie na początku marca na pamiątkę pierwszego przejścia trawersu Przylądka Horn pod polską banderą – dokonał tego "Dar Pomorza" – nocą z 1 na 2 marca 1937 roku.

Nagrodę główną - za rejs dookoła świata - otrzymał kpt. Tomasz Cichocki, a spośród kilku rejsów z pokonaniem Atlantyku, Jury wyróżniło samotny transatlantycki przelot  red. Kuby Strzyczkowskiego na jachcie "Delphia Trójka".

Zapraszamy na stronę Rejsu Kuby >>>

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego przez Atlantyk rozpoczął się 14 listopada w Las Palmas. Dziennikarz płynął na specjalnie przygotowanym dla niego jachcie typu Delphia 40.3 o imieniu "Delphia - Trójka". Cały rejs był szczegółowo relacjonowany, żeglarz codziennie łączył się z Trójką. - To pierwszy przypadek w historii Polskiego Radia - mówił Trójkowy wilk morski, gdy po 24 dniach rejsu zszedł na ląd.

Fundatorem nagrody SREBRNY SEKSTANT jest Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Fundacja Gdańska. Partnerzy: Polski Związek Żeglarski, Akademia Marynarki Wojennej. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Gdańsk.

Nagrody zostaną wręczone 8 marca 2013 roku o godz. 18.00 w gdańskim Dworze Artusa.

 

Samotny rejs Kuby Strzyczkowskiego został także nominowany do nagrody Travelery 2012. Laureatów poznamy w maju.

Zobacz więcej na temat: Kuba Strzyczkowski

Czytaj także

"Port mi się po prostu należy"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 18:46
- Wpływam w dość rozległy wyż, w którym prawie nie ma wiatru. Na szczęście to tylko jeden dzień i jutro już ma wiać z prędkością ponad 20 węzłów - opowiada Kuba Strzyczkowski, który samotnie żegluje po Atlantyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka w raju dla żeglarzy

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2012 10:45
Kuba Strzyczkowski dopłynął do mety samotnego rejsu, którą jest wyspa Gwadelupa w archipelagu Małych Antyli. Jak wygląda codzienne życie jej mieszkańców? Relacjonuje Marcin Łukawski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na tej wyspie wylądował Kolumb

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 17:15
- Mam wrażenie, że gdzieś niedaleko jest jeszcze odciśnięta stopa Pana Krzysztofa - donosi z Kuba Strzyczkowski z Gwadelupy.
rozwiń zwiń