Artur Dziambor: Polacy czekają na polityków o poglądach wolnorynkowych

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2020 09:47
– Mamy ogromny kryzys Unii Europejskiej, który przede wszystkim objawił się brexitem. Powinniśmy dążyć do tego, żeby wrócić do idei UE sprzed jej powstania – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Artur Dziambor, poseł Konfederacji.
Audio
  • Artur Dziambor o Krzysztofie Bosaku i wyborach prezydenckich (Salon polityczny Trójki)
Audio
  • Artur Dziambor o Krzysztofie Bosaku i wyborach prezydenckich (Salon polityczny Trójki)

Po tym, jak w środę marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła datę wyborów prezydenckich (odbędą się 10 maja, ewentualna druga tura – 24 maja), zaczyna się rozpędzać kampania. Jeszcze tego samego dnia ubieganie się o reelekcję oficjalnie ogłosił prezydent Andrzej Duda, a pozostali kandydaci rozpoczęli intensywniejsze spotkania z wyborcami. Krzysztof Bosak natomiast miniony weekend miał zajęty sprawami prywatnymi – brał ślub.

Elżbieta Witek 1200.jpg
Znamy datę wyborów prezydenckich. Zielone światło dla kampanii wyborczej

– Plusem Krzysztofa Bosaka jest to, że nie jest rozpoznawalny przez wszystkich wyborców. Dzieje się tak być może dlatego, że nie było go w polityce przez ostatnie lata. Dzięki temu może przekonać wyborców nieprzekonanych – stwierdził Artur Dziambor.

Więcej ważnych informacji i komentarzy znaleźć można na stronach audycji "Salon polityczny Trójki", "Puls Trójki" i "Śniadanie w Trójce".

Wiceprezes partii KORWiN na pytanie, co kandydat Konfederacji powinien robić, by jego rozpoznawalność się zwiększyła, odpowiedział, nawiązując do Wspólnoty Europejskiej.

– Polacy czekają na polityków, którzy będą reprezentowali poglądy wolnorynkowe i patriotyczne. Mamy ogromny kryzys Unii Europejskiej, który przede wszystkim objawił się brexitem. Coraz więcej państw zaczyna zauważać, że unijne władze starają się zagarnąć coraz więcej władzy. Jako patrioci i narodowcy stawiamy sprawę jasno: powinniśmy dążyć do tego, żeby wrócić do idei UE sprzed jej powstania, czyli wspólnoty niezależnych państw, w których nie istnieją granice celne. To można osiągnąć na bazie współpracy ograniczonej do spotkań szefów MSZ. Nie musi natomiast istnieć Parlament Europejski – powiedział gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Salon polityczny Trójki
Prowadzi: Beata Michniewicz
Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)
Data emisji: 11.02.2020
Godzina emisji: 8.13

bb/ml

Czytaj także

Dr Anusz: Bosak nie ma szans na II turę wyborów prezydenckich

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2020 15:45
Zdaniem politologa dr Andrzeja Anusza z Instytutu Piłsudskiego, zwycięstwo Krzysztofa Bosaka w prezydenckich prawyborach w Konfederacji to dobra informacja dla ugrupowania. Niemniej uważa on, że polityk ten "nie ma żadnych szans, żeby wejść do drugiej tury, natomiast pułap, który byłby wielkim sukcesem, to powtórzenie wyniku Konfederacji z wyborów parlamentarnych".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poseł Konfederacji: Krzysztof Bosak proponuje połączenie patriotyzmu z wolnym rynkiem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2020 09:52
- Siła kandydatury Krzysztofa Bosaka jest wyraźna. Wywodzi się on ze środowiska patriotycznego, a ma poglądy wolnorynkowe, którymi będzie się przedstawiał w kampanii - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor, poseł Konfederacji o kandydacie jego ugrupowania w wyborach prezydenckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

IBRIS: Andrzej Duda z wysokim poparciem. Wygrałby także w II turze

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 07:09
Prezydent Andrzej Duda uzyskał 43,7 proc. poparcia, a Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) 29,2 proc. w sondażu dotyczącym wyborów prezydenckich przeprowadzonym w lutym przez IBRIS dla "Rzeczpospolitej" i opublikowanym w poniedziałkowym wydaniu dziennika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta o problemie finansowym Konfederacji: być może to casus Nowoczesnej

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2020 10:33
- Ta sytuacja nie świadczy o kondycji polskiej demokracji, a raczej o rozsądku ludzi, którzy pracują w bankach - stwierdził w Polskim Radiu 24 dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, odnosząc się do problemów Konfederacji z uzyskaniem kredytu na kampanię wyborczą. Gośćmi audycji byli także Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
rozwiń zwiń