Włochy: wenecki festiwal filmowy odbędzie się zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2020 00:56
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w tym roku tak, jak zaplanowano. Potwierdził to gubernator regionu. Wiadomo jednak, że nie wszystkie filmy, na które liczono, wezmą w nim udział.
Audio
  • Tegoroczny wenecki festiwal filmowy odbędzie się zgodnie z planem - relacja Urszuli Rzepczak z Polsat News (IAR)
Przygotowania do 75. Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2018 roku
Przygotowania do 75. Festiwalu Filmowego w Wenecji w 2018 rokuFoto: Denis Makarenko/ Shutterstock

Gubernator Wenecji Euganejskiej, Luca Zaia jest przekonany, że zorganizowanie tegorocznej edycji Festiwalu Filmowego w Wenecji jest dobrym sygnałem.

Włochy Koronawirus PAP-1200.jpg
Ogromna poprawa we Włoszech. Zero zgonów na COVID-19 w Lombardii

"Doskonały czas na festiwal"


Przypomina, że od 10 kwietnia spadają krzywe zakażeń i zgonów, spowodowanych koronawirusem. - Skoro rządowi eksperci są przekonani, że okres do końca września, to najlepszy czas na przeprowadzenie wyborów regionalnych i administracyjnych we Włoszech, to jest to także doskonały czas na festiwal - mówi.

Publiczność musi jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie filmy, na które liczyła, zostaną zaprezentowane, bo przerwano nad nimi pracę.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Burmistrz Wenecji: turyści powrócili do miasta

W ubiegłym tygodniu władze biennale poinformowały, że wystawy architektury i sztuki zostaną przeniesione na lata: 2021 - 22. Międzynarodowy Festiwal Filmowy zaplanowano na 2 do 12 września. Zaraz po nim odbędą się festiwale: teatralny, muzyki i tańca.

mbl

mbl

Czytaj także

Życie nocne włoskiej młodzieży budzi strach. Rosną obawy o powrót fali zakażeń COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2020 21:34
Movida - to hiszpańskie słowo oznaczające nocne życie towarzyskie w klubach i pod gołym niebem budzi w weekend strach we Włoszech. Istnieją obawy, że w po niedawnym otwarciu barów i innych lokali, uczęszczanych przez młodzież, sytuacja wyrwie się spod kontroli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zbiorowe szaleństwo" i "brak odpowiedzialności". Setki kar dla włoskiej młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2020 16:07
Setki kar finansowych wymierzyli funkcjonariusze sił porządkowych we Włoszech w pierwszy weekend po zniesieniu większości restrykcji nałożonych w marcu z powodu pandemii. Najtrudniejsza była noc z soboty na niedzielę w miejscach uczęszczanych przez młodzież.
rozwiń zwiń