Open'er Festival 2014. Bardzo energetyczny koncert Pearl Jam

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 14:39
Wydarzeniem drugiego dnia Open'er Festival 2014 był występ grupy Pearl Jam. Zespół zagrał ponad 2-godzinny koncert. - Było kilka utworów, których mogą nam zazdrościć ci fani, których na festiwalu zabrakło - mówili w audycji "Fest Program" wielbiciele zespołu. Rozmawiała z nimi Agnieszka Szydłowska.
Audio
  • Open'er Festival 2014. Pearl Jam grali bardzo energicznie. Do samego końca (Fest Program/Trójka)
  • Mikołaj Ziółkowski opowiada o atrakcjach kolejnych dni festiwalowych (Fest Program/Trójka)
Eddie Vedder z zespołu Pearl Jam na Opener Festival 2014
Eddie Vedder z zespołu Pearl Jam na Open'er Festival 2014Foto: MMurawski

W repertuarze koncertu Pearl Jam znalazły się tylko trzy ballady - "Sirens", "Nothingman" i, najdłuższy tytuł w katalogu zespołu: "Elderly Woman Behind the Counter in a Small Town". Przeważały ostre, punk rockowe i grunge'owe utwory, m.in. "Go", "Animal", "Rearviewmirror", "Corduroy" czy "Lukin".

- Od początku do końca zagrali bardzo energicznie. To wyjątek na tej trasie, bo większość koncertów do tej pory zaczynała się bardzo spokojnie. Co najmniej 4 utwory były wolniejsze. Mogliby jednak pograć dłużej niż dwie godziny. Czasami grają nawet po 3,5 godziny - mówi fan grupy, Tomek.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>

Podczas tegorocznej trasy koncertowej Pearl Jam zaskakuje publiczność wyjątkowo długimi, przeciągającymi się nieraz do 4 godzin, występami, w trakcie których wykonują ponad 30 piosenek. Grupa sięga do swoich korzeni, grając m.in. balladę "Crown of Thorns" z repertuaru Mother Love Bone - zespołu, na gruzach którego powstał Pearl Jam - a także covery Pink Floyd, The Rolling Stones czy Neila Younga. W czwartkowy wieczór gdyńska publiczność wysłuchała utworu "Public Image" grupy Public Image Limited.

- Dla mnie najfajniejsze było to, z kim ten koncert obejrzeliśmy. Show wydał mi się słabszy od tego berlińskiego, na którym byłam tydzień temu - mówi Joanna, która widziała już kilka występów Pearl Jam.

Pearl
Pearl Jam na Open'er Festival 2014 fot. MMurawski

Muzycy zeszli ze sceny po raz pierwszy kilkanaście minut po godzinie 23. Wywołani na nią ponownie, wykonali jeszcze kilka piosenek, m.in. "Porch" oraz największy przebój formacji "Alive", wyśpiewany wraz z publicznością. Ostatecznie pożegnali się o północy, utworem "Baba O'Riley" z repertuaru The Who.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z fanami Pearl Jam. Gościem specjalnego "Fest Programu" był również Mikołaj Ziółkowski, który opowiadał o atrakcjach kolejnych dni festiwalowych.

(PAP/Polskie Radio/mp, ei)

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Metronomy: udało nam się zrobić karierę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:16
- Jestem w takim miejscu, że gdybyśmy musieli to wszystko skończyć i przestałbym być muzykiem, to nie musiałbym iść do pracy w pubie, jak moi koledzy ze szkoły - mówi w "Programie alternatywnym" lider Metronomy Joseph Mount. Grupa występuje na Open'er Festival 2104.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er 2014. Koncert Pearl Jam drugiego dnia festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 11:50
Amerykańska legendarna formacja muzyki grunge'owej Pearl Jam zagra w czwartek na głównej scenie Open'er Festivalu, odbywającego się na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo. Zespół promować będzie swoją ostatnią płytę pt. "Lightning Bolt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Rasmentalism, czyli lot z tematem symfonicznym

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 20:01
- Po raz pierwszy w składzie, w którym zagramy na Open'er Festival 2014, graliśmy koncert w Warszawie w studiu S-1. To był ważny koncert, przełomowy. Udało nam się to, co sobie założyliśmy, czyli lot z tematem dość mocno symfonicznym - mówi Ment, czyli Kamil - połowa duetu Rasmentalism.
rozwiń zwiń