Open'er Festival 2014. Mazolewski: Autechre rozsadza umysł

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 16:36
- Było inaczej, bo w domu, nad morzem. Takie granie zawsze jest szczególne. Mocno się przejmowałem tym występem. Znam tę publiczność i wiem, jak wielu przyjaciół i kolegów przychodzi, żeby zobaczyć, co teraz robimy - mówił w "Fest Programie" Wojciech Mazolewski. Artysta wystąpił z projektem Pink Freud Plays Autechre na Open'er Festival 2014.
Audio
  • Open'er Festival 2014. Mazolewski: Autechre rozsadza umysł (Fest Program/Trójka)
Wojciech Mazolewski
Wojciech MazolewskiFoto: mat.promocyjne

Autechre to legenda wytwórni WARP. Nie od dziś inspirują całą rzeszę muzyków, poszukujących skomplikowanych struktur rytmicznych i niecodziennych brzmień. Tym razem ich dokonania zostały przełożone na gitarę basową, trąbkę, saksofon barytonowy i perkusję. Jak mówi Wojciech Mazolewski, lider Pink Freud i pomysłodawca eksperymentu, muzyka Autechre pojawiła się w jego życiu w latach 90.

- Kiedy na początku usłyszałem tę muzykę, to nie mogłem uwierzyć, że ona nie ma zamiaru się skończyć. Miałem wrażenie, że znam się na muzyce elektronicznej, a oni rozsadzili mój umysł, grając w taki sposób, jakby grali jazz. Ich postawa artystyczna, okładki płyt, wszystko, co związane z zespołem, też było inspirujące - mówi Agnieszce Szydłowskiej.

Wywiadów, informacji i zdjęć szukaj na naszej stronie poświęconej Open'er Festival >>>

Dodaje, że projekt Pink Freud Plays Autechre to na razie wykonania przedpremierowe. - Prawdziwa premiera będzie miała miejsce na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Teraz ćwiczymy - opowiada Wojciech Mazolewski.

Open'er Festival 2014. Bardzo energetyczny koncert Pearl Jam>>>

Na ten rok zapowiedziana jest płyta z coverami Autechre.

(mp, mc)

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Metronomy: udało nam się zrobić karierę

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2014 20:16
- Jestem w takim miejscu, że gdybyśmy musieli to wszystko skończyć i przestałbym być muzykiem, to nie musiałbym iść do pracy w pubie, jak moi koledzy ze szkoły - mówi w "Programie alternatywnym" lider Metronomy Joseph Mount. Grupa występuje na Open'er Festival 2104.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Rasmentalism, czyli lot z tematem symfonicznym

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 20:01
- Po raz pierwszy w składzie, w którym zagramy na Open'er Festival 2014, graliśmy koncert w Warszawie w studiu S-1. To był ważny koncert, przełomowy. Udało nam się to, co sobie założyliśmy, czyli lot z tematem dość mocno symfonicznym - mówi Ment, czyli Kamil - połowa duetu Rasmentalism.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Open'er Festival 2014. Bardzo energetyczny koncert Pearl Jam

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 14:39
Wydarzeniem drugiego dnia Open'er Festival 2014 był występ grupy Pearl Jam. Zespół zagrał ponad 2-godzinny koncert. - Było kilka utworów, których mogą nam zazdrościć ci fani, których na festiwalu zabrakło - mówili w audycji "Fest Program" wielbiciele zespołu. Rozmawiała z nimi Agnieszka Szydłowska.
rozwiń zwiń