Co się dzieje z dziećmi na Open'erze?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 15:00
- Mogę mówić na temat, na którym się nie znam. Albo kazać mojemu córce założyć czapkę, bo jest mi zimno w głowę - mówi 45-letnie dziecko w jednym z namiotów trójmiejskiego Festiwalu. O niezwykłym spektaklu opowiada Agnieszka Obszańska.
Audio

W teatralnych namiotach Open'era obejrzeć można dwa spektakle "przywiezione" na Festiwal przez Nowy Teatr: kultowe już "Anioły w Ameryce" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego oraz - po raz pierwszy w Polsce - wyjątkowe przedstawienie belgijsko-niemieckiego kolektywu Gob Squad, w którym dzieci opowiadają swoje wyobrażone życie, od narodzin do śmierci.

Jedyny naprawdę dorosły głos przedstawienia dobiega z offu i zadaje "akotorom" pytania o kolejne etapy ich egzystencji. Absurdalne odpowiedzi demaksują tylko iluzoryczność i nieracjonalność naszych dojrzałych "masek". Więcej o spektkalu "Before Your Very Eyes" w Trójkowym materiale Agnieszki Obszańskiej.

Czytaj także

Mykietyn: Euro 2012 pokrzyżowało mi plany

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 18:00
Wybitny kompozytor opowiada w Dwójce o nowej płycie z muzyką teatralną oraz swoich planach na zagospodarowanie ulic i placów Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Nowy Teatr na Open'erze

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2012 15:00
Kolejne informacje dotyczące Projektu Sztuka 2012 przedstawił Mikołaj Ziółkowski na antenie radiowej Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anioły na Open'erze!

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2012 11:09
Mikołaj Ziółkowski ogłosił na antenie Trójki, że podczas festiwalu obejrzymy spektakl "Anioły w Ameryce" w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego! W specjalnie zbudowanym namiocie przedstawienie zostanie wystawione 4 razy, codziennie w samo południe!
rozwiń zwiń