Klipy zabiły gwiazdy radia!

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 16:00
"Video Killed the Radio Star" to piosenka zespołu The Buggles i pierwszy klip wyemitowany w 1997 roku przez MTV, ale też tytuł prezentacji wystawy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na Open'erze.
Audio

Z historią, mitem i konwencją teledysku mierzą się najwybitniejsi współcześni twórcy sztuk wizualnych. Własne klipy do ulubionych piosenek stworzył sam Wilhelm Sasnal. Formułę teeldysku spróbowała powiązać z konwencją muzyki eksperymentalnej polska kompozytorka Anna Zaradny. Z kolei słynna praca wideo Marka Leckey’a "Fiorucci Made it Hardcore" opowiada w 15 minut historię brytyjskiej kultury klubowej.

Po tych oraz innych pracach zebranych w hangarze 8., czyli na Open'erowej wystawie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oprowadzała Agnieszkę Obszańską (i słuchaczy Trójki) kuratorka Natalia Sielewicz. Posłuchajcie nagrania audycji.

Czytaj także

"Anioły w Ameryce" - publiczność zareagowała koncertowo

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 21:22
- Przed spektaklem Andrzej Chyra przypuszczał, że będziemy grać dla 30 osób. Wprost nie mogliśmy uwierzyć, gdy zobaczyliśmy tłum biegnący do namiotu - o pierwszej odsłonie spektaklu na Open'er Festival mówią aktorzy Nowego Teatru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Penderecki rozważa współpracę z Björk!

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 15:00
- Wydaje mi się, że ona ma piękny i ciekawy głos, z którym można wiele zrobić. Jeśli się zgodzi, dojdzie do takiego koncertu. Ja bym tego bardzo chciał - powiedział Krzysztof Penderecki w rozmowie z dziennikarzami na terenie Open'er Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

New Order w Trójce - słuchaj koncertu

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 13:16
Czekaliśmy wiele lat na ich pierwszy koncert w Polsce i udało się! Legenda nowej fali i elektroniki lat 80. - New Order wystąpili na Open'er Festival. Retransmisji tego koncertu na antenie Trójki już w sobotę, 7 lipca!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz ich poznać - odwiedź Scenę Talentów

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 14:04
- Gdy przyjeżdża się na Open'era już nie jako widz, ale artysta, zmienia się perspektywa. Scena Talentów jest doskonałą okazją do promowania młodych artystów - mówią najmłodsi uczestnicy Open'er Festival.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co się dzieje z dziećmi na Open'erze?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2012 15:00
- Mogę mówić na temat, na którym się nie znam. Albo kazać mojemu córce założyć czapkę, bo jest mi zimno w głowę - mówi 45-letnie dziecko w jednym z namiotów trójmiejskiego Festiwalu. O niezwykłym spektaklu opowiada Agnieszka Obszańska.
rozwiń zwiń