X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czterech Mironów na wodzie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 17:34
Festiwal Przemiany organizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie otworzy niezwykły spektakl "Port Miron". Wyjęte z bloku na Lizbońskiej mieszkanie poety zostanie postawione na Wiśle. Zamieszka na nim aż czterech Mironów Białoszewskich.
Audio
  • Rozmowa z Pawłem Passinim, reżyserem - "Fest Program" 31.08.2012
Fragm. plakatu Festiwalu Przemiany 2012
Fragm. plakatu Festiwalu "Przemiany" 2012Foto: mat. prasowe

Punktem wyjścia do projektu stały się nagrania Mirona Białoszewskiego dla jego niewidomej przyjaciółki Jadwigi Stańczakowej. - Są takie rzeczy, takie znaleziska, na które jedynym sposobem odpowiedzenia jest zrobienie spektaklu - mówił Paweł Passini, współreżyser spektaklu. Gość "Fest Programu" nie ukrywał, że fascynuje go postać Białoszewskiego. - Zawsze był dla mnie najbardziej intrygującym poetą. On poskładał mi mapę Warszawy - tłumaczył.

Spektakl otwierający festiwal Przemiany odbędzie się na wodzie. Wyjęte z bloku na Lizbońskiej mieszkanie poety zostanie postawione na Wiśle. Czterech Mironów, granych przez Mariusza Bonaszewskiego, Bartka Topy, Pawła Pabisiaka, Marcina Czarnika, to cztery różne postaci, którymi bywał Białoszewski. Podczas spektaklu na żywo zagrają muzycy – Tomasz Gwinciński z zespołem, zaśpiewa Natalia Przybysz.
Port Miron to także instalacje w podziemiach Centrum Nauki Kopernik. Denis Kolokol oraz Daniel Moński zbudują przestrzeń architektonicznego dźwięku, w której "słowa” będzie można dotknąć jak każdego innego realnego bytu – a zarazem przekształcać je i układać w przestrzeni razem z innymi. Instalacje z Warszawą w 3D to nie tylko próba wykadrowania miasta spojrzeniem Mirona Białoszewskiego. Wejście w interakcje poprzez ruch pozwoli odkrywać nowe poziomy znaczenia miejsc, o których poeta pisał. Sztuka nowych mediów użyta w tym projekcie staje się narzędziem pozwalającym przetłumaczyć nowoczesność i potoczność tekstów Białoszewskiego na współczesny rytm, wrażliwość, intensywność przeżywania. - Co by zrobił Białoszewski, gdyby miał do dyspozycji te wszystkie nowoczesne zabawki? - zastanawiał się Paweł Passini na antenie Trójki.
"Port Miron" - 1 września 2012, godz. 20.00 - 21.00 (spektakl), 21.00 - 24.00 (instalacje), wyspa przy Moście Śląsko-Dąbrowskim i podziemia Centrum Nauki Kopernik

Festiwal Przemiany potrwa do 9 września.

(pg/mat. promocyjne)

Czytaj także

Widowiskowe "Przemiany" nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 15:21
Jaka jest nasza tożsamość w mieście, w którym przebywamy? Jak wydobyć z miasta elementy, których na co dzień nie dostrzegamy? Już wkrótce na te i inne pytania odpowie Festiwal "Przemiany".
rozwiń zwiń