Eddie Vedder wściekły na rodziców

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 15:58
"I am mine" to autorski utwór Eddiego Veddera. Był pierwszym singlem Pearl Jam z siódmego studyjnego albumu zespołu "Riot Act" z 2002 roku.
Audio
  • Eddie Vedder wściekły na rodziców (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Pearl Jam
Pearl JamFoto: youtube.com

- Byłem fanem brytyjskiego rocka, pamiętam, że czytałem o The Kinks, The Who i klubie "Marquee". Jest rok 1979, ja mam jakieś 14 lat i jestem wściekły na moich rodziców, że nie urodziłem się znacznie wcześniej - wspomia Eddie Vedder.

Pearl Jam to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , a także Franka Zappy Kate Bush.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(mp)

Zobacz więcej na temat: Pearl Jam Piotr Metz

Czytaj także

Eddie Vedder o popularności zdobywanej w przerwie na reklamy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 12:00
- Już na samym początku ktoś z "Red Hot" powiedział o nas: wiecie co jest najważniejsze? To, że ludzie z Seatlle uważają, że zrobiliście świetny, najlepszy dotąd album, a z reguły jest tak, że fani głównie wspominają to, co już było - mówi Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pearl Jam: małych klubów czar

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 13:47
Bardzo osobistą opowieść Eddiego Veddera o mężczyźnie, który go wychował - piosenkę "Better Man" - śpiewali również Bruce Springsteen, Roger Daltrey z The Who i frontman Soundgarden Chris Cornell.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder chwali kolegów

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 14:27
Pierwszy singiel z albumu "No Code" - utwór zatytułowany "Who You Are" - w dużej części został skomponowany przez perkusistę Jacka Ironsa.
rozwiń zwiń