Riff, którym Pearl Jam wrócili do korzeni

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2013 09:47
Główny temat muzyczny singlowego utworu "Given to fly", którym Pearl Jam wrócili do swoich korzeni jego kompozytor, gitarzysta zespołu Mike McCready oparł na "Going to California" grupy Led Zeppelin.
Audio
  • Riff, którym Pearl Jam wrócili do korzeni (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Pearl Jam
Pearl JamFoto: Sony Music / mat. promocyjne

- Ten szczególny ekscytujący moment w karierze, kiedy łapiesz jak surfer fale, płyniesz na niej, zanim spadniesz znów w dół i porządnie oberwiesz, trwa mniej więcej tydzień. No, może troszkę dłużej - śmieje się Eddie Vedder.

Pearl Jam to kolejny bohater wyjątkowego cyklu muzycznego Piotra Metza prezentowanego w porannym paśmie "Zapraszamy do Trójki" . Do tej pory dziennikarz przybliżył dorobek m.in. takich gwiazd, jak Led Zeppelin , Pink Floyd , The Doors , Sting , Eric Clapton, The Rolling Stones, Jimi Hendrix , R.E.M. , Elvis Presley, Prince, Michael Jackson , Nirvana , Foo Fighters , a także Franka Zappy Kate Bush.

Na muzyczny cykl Piotra Metza zapraszamy od poniedziałku do czwartku o godz. 7.40.

(mp)

Zobacz więcej na temat: MUZYKA Pearl Jam

Czytaj także

Eddie Vedder: Pete Townshend z The Who uratował mi życie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2013 14:10
W kolejnym odcinku cyklu poświęconego grupie Pearl Jam Piotr Metz zaprezentował cover utworu "Crazy Mary" Victorii Williams. Grupa Eddiego Veddera nagrała go z udziałem artystki cierpiącej na stwardnienie rozsiane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder o popularności zdobywanej w przerwie na reklamy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2013 12:00
- Już na samym początku ktoś z "Red Hot" powiedział o nas: wiecie co jest najważniejsze? To, że ludzie z Seatlle uważają, że zrobiliście świetny, najlepszy dotąd album, a z reguły jest tak, że fani głównie wspominają to, co już było - mówi Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eddie Vedder: grunge to ciężki bagaż

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2013 08:00
- Słowo grunge ma swoją historię. Określono nim całą masę zespołów, ale dla nas najpełniejszą definicją tego gatunku jest z pewnością zespół Mad Honey i ich pierwsze płyty. Potem grunge to był tylko bagaż, który musisz ciągnąć za sobą - mówi Eddie Vedder, wokalista Pearl Jam.
rozwiń zwiń